Uşak'ta Kayağıl Termal Tesisi Törenle Açıldı

Uşak'ta Kayağıl Termal Tesisi Törenle Açıldı

Uşak Belediyesi tarafından yaptırılan Kayağıl Termal Tesisi, bu sabah basın mensupları ve muhtarlara tanıtıldı, öğleden sonra ise törenle açıldı.

Uşak'ta Kayağıl Termal Tesisi Törenle Açıldı

Uşak Belediyesi tarafından yaptırılan Kayağıl Termal Tesisi, bu sabah basın mensupları ve muhtarlara tanıtıldı, öğleden sonra ise törenle açıldı. Toplam 6 milyon 500 liraya mal edilen, şehri 10 kilometre mesafedeki tesiste Türk hamamları, saunalar, tuz odaları, buhar odaları, açık yüzme havuzları ve piknik alanları bulunuyor.

Tesisi sabah saatlerinde tanıtan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "10 metre yukarıya kendi kendine çıkan bir su. Biz alttan ısıtma yapmazsak, 10–15 litre termal su bizim işimizi görüyordu. Isıtmada da kullanırsak, bu termal suyla soğuk suları da ısıtırsak yaklaşık 30-35 litre suyla bu tesisin ihtiyacını karşılıyoruz. Üç kuyuyu, iki ayrı hatla buraya getiriyoruz. Buradaki suyumuz, içilebilir termal su özelliğinde ve doktor tavsiyesiyle hangi oranda nasıl kullanılması gerekiyorsa o şekilde kullanıldığında şifa kaynağı. Birçok hastalığa şifa olacak tesisimizin bugün açılışını yapacağız. Her türlü konfor düşünülerek yapılan tesisimizi halkımız, Kurban Bayramı'na kadar ücretsiz kullanabilir. Bayramdan sonra kişi başı 5 lira olarak ücretlendirme uygulanacak ve abone sistemine geçilecek. 12 yaşına kadar olan çocuklar ise ailesinin yanında ücretsiz olarak girebilecekler. Tesis havuzları, pazartesi günleri bakıma alınarak dinlendirilecek. Tesisimiz, tüm halkımıza şimdiden hayırlı olsun. Tek isteğimiz, vatandaşlarımızın tesisimize ve değerlerimize sahip çıkması." dedi.

Saat 14.00'te yapılan açılış törenine, Uşaklılar adeta akın etti. Burada sahne alan Mithat Körler de şarkılarıyla açılışa renk kattı.