Uşak'ta Basın Mensuplarınna Yapılan Saldırı

Uşak'ta Basın Mensuplarınna Yapılan Saldırı

Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve Kentte Görev Yapan Basın Mensupları Dün Öğle Saatlerinde Uşak Devlet Hastanesi Bahçesi'nde Özel Güvenlik Görevlilerinin Basın Mensuplarına Saldırması Olayını Protesto Etti. Bugün Sabah, Gazeteciler Cemiyeti Uşak Şube Başkanı Abdurrahman Yavuz ve Basın Mensupları Uşak Devlet Hastanesi Acil Servis Önüne Giderek Olayı Kınadı.

Uşak'ta Basın Mensuplarınna Yapılan Saldırı

Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve kentte görev yapan basın mensupları dün öğle saatlerinde Uşak Devlet Hastanesi Bahçesi'nde özel güvenlik görevlilerinin basın mensuplarına saldırması olayını protesto etti. Bugün sabah, Gazeteciler Cemiyeti Uşak Şube Başkanı Abdurrahman Yavuz ve basın mensupları Uşak Devlet Hastanesi Acil Servis Önüne giderek olayı kınadı.

Hastane bahçesinde fotoğraf makineleri ve kameralarını yere bırakarak alkışlarla saldırıyı protesto eden basın mensupları daha sonra olaysız bir şekilde hastane bahçesinden ayrıldı. Olayla ilgili bir açıklama yapan Gazeteciler Cemiyeti Uşak Şube Başkanı Abdurrahman Yavuz, "Daha öncede bir çok kez hastane bahçesinde basın mensubu arkadaşlar bu tür şiddete maruz kaldı. Her seferinde sorumluların cezalandırılması için hastane yetkililerine bilgi verdik. Ancak görüyoruz ki bu saldırıların önü kesilemiyor. Her nedense görevi halkı bilgilendirmek olan basın mensubu arkadaşlar bir şekilde özel güvenlik görevlileri tarafından dövülüyor, kameraları kırılıyor ve yetkililer buna seyirci kalıyor. Madem basın mensuplarının hastane bahçesine girmesine dahi izin verilmeyecek o zaman buraya Berlin duvarı gibi bir duvar örün, üzerine de askeri bölgedir girilmez yazısı yazın. Bu tür saldırıların tümünü şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri saldırılar bizi yıldıramaz. Biz basın mensupları görevimizi hakkıyla yapabilmek için çalış çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Polisin güvenlik önlemi aldığı açıklama sonrasında basın mensupları hastane önünden ayrıldı. Bu arada Uşak Valisi Kayhan Kavas ve Belediye Başkanı Mesut Apaydın saldırıya uğrayan gazetecileri telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

(KY-YK) 19.03.2008 14:43 TSİ

Kaynak: İHA