Uşak'ta 'Anne Oteli' Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Uşak'ta "Anne Oteli" Açıldı

AA - Haberler | Yerel
Uşak'ta

Uşak Devlet Hastanesinde, doğum için uzak bölgelerden gelen hamileler ve bebekleri yoğun bakım ünitesinde yatan anneler için 6 yataklı "Anne Oteli" bölümü oluşturuldu.

Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde doğum için uzak bölgelerden gelen hamileler ile bebekleri yoğun bakım ünitesinde yatan anneler için 6 yataklı "Anne Oteli" bölümü oluşturuldu.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulama ile hem doğum için uzak bölgelerden hastanelerine gelen hamilelere hem de bebekleri yoğun bakım ünitesinde tedavi görmek zorunda kalan anneler için büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Hastalarının "Anne Oteli" hizmetini çok güzel bulduklarını dile getiren Atlı, şunları kaydetti:

"Uşak'a uzak yerlerden güç şartlarla hastaneye gelen ve doğumuna bir kaç gün kalan hamile kadınların tekrar gidip gelmesinin zorluğunu engellemek, anne ve bebeğin sağlığını iyilik halini korumak adına hastanede böylesi bir bölüm oluşturduk. Bunun yanında yeni doğan ve yoğun bakımda yatan bebeklerin iyileşme sürecinde anne, bebek bağının ve bebeğin anne sütünü alması gerekiyor, onun için Anne Otelimiz bu konuda çok yararlı olacağını düşünüyorum."

Atlı, butik otel görünümünde olan bölümün ileride ihtiyaca ve duruma göre genişletebileceğini de sözlerine ekledi. - Uşak

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title