Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

Izmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (IKÇÜ) Tıp Fakültesi hocalarından oluşan bir heyet, kalp damar cerrahi ünitesi kurulması için koordinatör olarak belirlenen Uşak Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Izmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (IKÇÜ) Tıp Fakültesi hocalarından oluşan bir heyet, kalp damar cerrahi ünitesi kurulması için koordinatör olarak belirlenen Uşak Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Hastane, bir süre önce açık kalp ameliyatları yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan izin almıştı.

Kalp damar servisi, yoğun bakım ve ameliyathaneyi inceleyen heyet, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Heyetin başkanı Prof. Dr. Ali Gürbüz, yaptığı açıklamada, "Uşak Devlet Hastanesi'nin kalp damar ameliyatlarının yapılması için fiziki, donanım ve özellikle de uzman personel yönünden yeterli olduğunu gördük. Ayrıca Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve ekibin, kalp damar cerrahi ünitesinin kurulması için çok istekli olmaları, işlerine sahip çıkmaları bizleri çok mutlu etti. IKÇÜ Tıp Fakültesi Hastanesi olarak, kurulumun her safhasında elimizden gelen yardımı yapacağız. Buradan bu hizmeti Uşak halkına kazandıran başta Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Yalçın Atlı olmak üzere hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Atlı de yakın bir zamanda Uşak Devlet Hastanesi'nde kuracakları kalp damar cerrahi ünitesi sayesinde by-pass ameliyatları ve kalp anjiyosunu hastane bünyesinde yapacaklarını söyledi. Uzm. Dr. Atlı, "Hedefimiz, Uşak Devlet Hastanesi'ni hizmet verdiği sağlık nüfusu itibariyle bölgenin en büyük hastanesi yapmak. Sağlıkta kaliteli hizmetten ödün vermeden ilerlemeyi sürdüreceğiz. Sağlıkta bölgemizde dışa bağımlılığı azaltacak projeleri birer birer hayata geçirmek için kolları sıvadık, Hastanemizde personel ve cihaz sayısını arttırarak, hizmet kalitesini ve hasta memnuniyetini daha da yükselttik. Açık kalp ameliyatları ve kalp anjiyosu çok hassas branşlardır. Daha önceki yıllarda bölgemizden pek çok hasta, kalp ameliyatı olabilmek için büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Kalp damar cerrahinin altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kalp damar cerrahi merkezini hastane çatısı altında kurarak by-pass, kalp kapağı ve damar hastalıklarında tüm ameliyatları hastanemizde gerçekleştireceğiz. Kardiyolojide mevcut kapasitemizi arttıracağız. Bu projeyle kalp cerrahisinde ihtiyaç duyulan tüm modern cihaz ve malzeme donanımını eksiksiz olarak hastanemizde kuracağız. Bu sayede hastalarımızın, kentimiz Uşak’ta modern bir ortamda tedavi olmalarını sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri