Uşak Smmmo'dan Bilgisayarlı Muhasebe Kursu
Haberler » Güncel » Haber

Uşak Smmmo'dan Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (Smmmo) Tarafından Açılan Bilgisayarlı Muhasebe Kursunu Başarıyla Tamamlayan 11 Kursiyer Sertifika Aldı.

Uşak Smmmo'dan Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından açılan bilgisayarlı muhasebe kursunu başarıyla tamamlayan 11 kursiyer sertifika aldı.

Sanayi ve muhasebecilik mesleğindeki ara eleman sıkıntısını gidermek amacıyla 2 ay önce açılan kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını SMMMO Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle Uşak Defterdarı Abdullah Kırım ve oda Başkanı Azmi Yılancıoğlu verdi.

Sertifika töreninde konuşan Uşak İl Defterdarı Abdullah Kırım, mesleki konularda düzenlenen eğitici kursların önemine değinerek, "Ekonomide en büyük sıkıntımız kayıt dışılıktır. Kayıt dışının önlenmesinde eğitim faaliyetlerinin büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Sanayi kenti olan Uşak'ta ciddi anlamda ara eleman sıkıntısı yaşandığı da bir gerçek. Bu eksikliğin giderilmesi adına SMMMO tarafından düzenlenen kursları takdirle karşılıyoruz. Bundan sonrada benzeri eğitici çalışmaların devam etmesini diliyorum"dedi.

SMMMO Başkanı Azmi Yılancıoğlu ise, Uşak sanayisinin ve meslektaşlarının çektiği ara eleman ihtiyacını karşılamak için düzenledikleri kutra 10 eğitimcinin görev aldığını söyleyerek,"Yaklaşık 2 ay süren kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerimize sertifikalarını veriyoruz. Sanayicimizin ihtiyaç duyduğu ve her platformda dile getirdiği ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurslarımız devam edecek"diye konuştu.

(KY) 27.06.2008 13:16 TSİ