Haberler » Spor » Haber

Uşak Belediyesi Basketbol Takımı Play Off İçin Umutlarını Arttırdı

Uşak Belediyespor, Yeşilyurt Maçının Ardından Mülkiyespor'u da Deplasmanda Mağlup Ederek Play Off İçin Umutları Artırdı. Bu Sezon Play Off'a Katılmak İsteyen Uşak Belediye Basketbol Takımı, Cumartesi Günü Sahasında Oynayacağı Genç Banvitliler Maçının Hazırlıklarına Başladı.

Uşak Belediyesi Basketbol Takımı Play Off İçin Umutlarını Arttırdı

Uşak Belediyespor, Yeşilyurt maçının ardından Mülkiyespor'u da deplasmanda mağlup ederek Play Off için umutları artırdı. Bu sezon Play Off'a katılmak isteyen Uşak Belediye Basketbol Takımı, cumartesi günü sahasında oynayacağı Genç Banvitliler maçının hazırlıklarına başladı.

Kulüp Başkanı Muhammet Bakır Mutlu, hafta sonundaki karşılaşmada Uşaklılardan destek beklediklerini söyledi. Genç Banvitliler maçını kazanıp Play Off umudunu korumak istediklerini belirten Muhammet Bakır Mutlu, "Bu maçı taraftarımızın desteğiyle kazanıp sıralamada bir basamak daha yükselmek istiyoruz. Uşak Belediyespor olarak misyonumuz Uşak halkına çağdaş bir basketbol izletmek. Hedefimiz Uşak gençliğinin gelişimine katkı sağlamak. Takımımız bu anlamda lokomotif görev üstleniyor." dedi.

Sporun tüm branşlarda üstün başarılar elde ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mesut Apaydın ise "Futbol, basketbol, halter ve güreş branşlarında 500'e yakın gencimiz spor yapıyor. Bu oluşumun gerçekleşmesinde koordineli çalışmalarından dolayı kulüp yönetim kurulumuza, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz. Sporcularımızın başarısı için belediye olarak destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

(CİHAN)