Urla Cezaevinde Moral Gecesi

Urla Cezaevinde Moral Gecesi

Urla Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda Düzenlenen Bir Gecede, Hükümlü ve Tutuklular Cezaevi Personeliyle Birlikte Halay Çekip Eğlendi.

Urla Cezaevinde Moral Gecesi

Urla Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda düzenlenen bir gecede, hükümlü ve tutuklular cezaevi personeliyle birlikte halay çekip eğlendi.

Urla Cezaevi 2007 yılından itibaren başlatılan eğitim ve iyileştirme çabalarıyla dikkat çekiyor. Adalet Bakanlığı'nın genelgeleri doğrultusunda hükümlü ve tutukluların bir meslek sahibi olabilmeleri, tahliyelerinden sonra topluma yeniden kazandırılmalarına yönelik kurs ve seminerler düzenleniyor. Bilgisayar işletmenliğinden kalorifer ateşçiliğine kadar çeşitli dallarda verilen eğitimin yanında koğuşlar arası düzenlenen çeşitli turnuvalarla hükümlü ve tutukluların zamanlarını iyi değerlendirmeleri gözetiliyor.

Urla Kaymakamlığı, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yardımlarıyla gerçekleşen geceye katılım yüksek oldu. Programı Urla Kaymakamı Şahin Bayhan, Urla Belediye Başkan Vekili Bülent Nart, Urla Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Emniyet Müdürü, Urla Jandarma Komutanı, İlçe Nüfus Müdürü, İlçe Malmüdürü, Tapu ve Kadastro Müdürü ve diğer daire amirleri izledi. Hükümlü ve tutukluların moral bulduğu gecede, benzer etkinliklerin bundan sonra da yapılması istendi ve hep birlikte çekilen halaylarla gece sona erdi.

(YK-HO-Y)