Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş Görevinden İstifa Etti

Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş Görevinden İstifa Etti

Nevşehir'in Ürgüp İlçesinin CHP'li Belediye Başkanı Bekir Ödemiş, Partisinden Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin Belediye Başkanlığı Görevinden İstifa Etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş Görevinden İstifa Etti

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Bekir Ödemiş, partisinden milletvekili aday adayı olmak için belediye başkanlığı görevinden istifa etti.

Yaklaşık 8 yıldır Ürgüp ilçesinde belediye başkanlığı görevini yürüten Bekir Ödemiş, görevinden istifa etti. İstifa kararını ilçesinde gerçekleştirilen bir anıt açılışı sonrası vatandaşlara ve gazetecilere açıklayan Bekir Ödemiş, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan Erken Genel Seçimler'de partisi CHP'den milletvekili aday adayı olacağını kaydetti. 8 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevi süresince ilçesine hizmet etmek için elinden geleni yaptığını ve bu hizmetlerini milletvekili olarak

sürdürmek istediğini ifade eden Ödemiş, "Görev sürem boyunca başınızı öne eğmeden, hiçbirinizin itimadına leke sürmeden onurumla sizlere ve vatandaşlarımıza hizmet ettiğimi düşünüyorum. Hepinizi ailemin bir parçası olarak gördüm. Gücümün yettiği işler, yetmediği işler de oldu. Ama eminim ki hiç biriniz samimiyetimden şüphe duymadınız. O da benim için ömür boyu taşıyacağım en büyük onur. İmkan verirseniz bundan sonra milletvekili olarak, parti ayırımı yapmadan, hiçbirinizi diğerinin önünde tutmadan

hizmet etmek istiyorum. Takdir, değerli Nevşehir halkının" dedi.

Bekir Ödemiş'in konuşmasının ardından Ürgüplü bayanlar, Ödemiş'i tebrik ederek kendisine başarılar diledi. Ödemiş daha sonra Ürgüp Kaymakamlığı'na geçerek burada Kaymakam Recep Soytürk'e istifa dilekçesini sundu. Bekir Ödemiş'in istifasının ardından Ürgüp Belediye Meclisi yasa gereği 10 gün içerisinde toplanarak yeni belediye başkanını seçecek. Belediye Meclisi'nde 6 AK Parti'li ve 5 CHP'li üye bulunuyor. Bu süre zarfında belediye başkanlığına Kazım Şahin vekalet edecek.

(MÖZ-SE-OK-Y)