Urfa'da Milli Takım Heyecanı

A2 Türkiye Milli Takımı ile Slovakya A2 milli takımı arasında oynanacak maç Çarşamba günü saat 15:00'te Şanlıurfa GAP Arena Stadında yapılacak.

Urfa'da Milli Takım Heyecanı

Şanlıurfa büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Konu ile ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, "Şanlıurfa GAP Arena Stadımız Türkiye'nin önde gelen sayılı statları arasında yer alıyor. İnşallah A2 milli takımımızı Şanlıurfa'da en güzel şekilde ağırlayacağız. Bu maç Şanlıurfa için çok önemli. Bu organizasyonu başarılı bir şekilde atlatmamız, ileride daha büyük maçlara ev sahipliği yapma şansını ortaya çıkarır" dedi.

İnternational Challenge Trophy Turnuvası'nın iki yılda bir düzenlendiğini ve organizasyonda 23 yaş altı kategorisindeki futbolcuların forma giyebildiğini vurgulayan Müdür Yıldız, 2013-2015 yılları arası için düzenlenen organizasyonuna 8 ülkenin katılım gösterdiğini dile getirdi.

GRAPLARDAKİ İKİŞER TAKIM YARI FİNALE YÜKSELECEK
FIFA'nın belirlemiş olduğu tarihlerde tek devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonucunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı final ve final maçları sonrasında şampiyon belirlenecek.

International Challenge Trophy'de Türk Milli Takımı; İngiltere, Slovakya ve Estonya ile birlikte B Grubu'nda yer alırken, Norveç, İtalya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti ise A Grubu'nda mücadele ediyor.
Türkiye, B Grubu'ndaki ilk maçında Estonya'yı deplasmanda 2-1 yenmişti. A2 Milli Takımı, gruptaki son maçında ise 14 Ekim 2014 Salı günü kendi evinde İngiltere ile karşılaşacak.

International Challenge Trophy'nin 2011-2013 dönemi turnuvasının finalinde A2 Milli Takımı, Norveç'i 1-0 yenerek birinci olmuştu.

Müdür Yıldız, "Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmamız gurur vericidir. Şanlıurfa, spor ile büyüyen her zaman sporun içinde olan bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Böylesi büyük organizasyonları düzenlemek şehrimizi spor adına her zaman bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Daha büyük organizasyonları Şanlıurfa'ya taşımak için çabalıyoruz. Şanlıurfa'nın spor şehri olması için bu tür organizasyonlar oldukça önemlidir. Bu milli maçın buraya alınmasında emeği geçen başta sayın bakanımıza, eski valimiz Celalettin Güvenç'e, Milli takımlar sorumlusu Fatih Terim'e ve A2 Milli Takım Teknik Direktörü hemşerimiz Müfit Erkasap olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASI
Müdür Yıldız ayrıca Şubat ayı içerisinde Türkiye Güreş Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 2014 Gençler Greko – Romen ve Serbest Güreş Türkiye şampiyonasının çok başarılı geçtiğini belirtti.

Müdür Yıldız bu konu ile de yaptığı açıklamasında şu sözlerine yer verdi: "Türkiye Güreş Şampiyonası müsabakalarında birbirinden güzel dört gün geçirdik. Müsabakalara 150 takım ve 468 sporcunun iştirak etti. Öncelikle Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'ya, federasyon yöneticilerine ve müsabakalara katılan tüm takımlara, yöneticilerine, antrenörlerine ve sporcularına çok teşekkür ediyorum."
(Kaynak: Gazeteipekyol)