Ürdün Haberleri

Ürdün haber, Ürdün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ürdün - 12.09.2021
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.
Ürdün - 12.09.2021
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da düzensiz göçmen sorunuyla ilgili konuştu Açıklaması
Çavuşoğlu, en çok Suriyeliye ev sahipliği yapan komşu ülkeler Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak olarak bir inisiyatif başlattıklarını aktardı.
Ürdün - 11.09.2021
Son dakika haber! Kendisini gazeteciyim diye savunan BAE ajanının davasına devam edildi
Son dakika haberler: BAE için çalıştığı tespit edilince Sakarya'da yakalanıp tutuklanan ve 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen Ürdün vatandaşı Ahmet Mahmoud Ayesh Al Astal'ın yargılanmasına devam edildi.
Ürdün - 10.09.2021
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'da 13 ay sonra kurulan yeni hükümeti zorlu bir süreç bekliyor
Aylardan beri vatandaşın ilaç, elektrik ve akaryakıt bulmakta zorlandığı Lübnan'da yetkililer, ABD'nin yeşil ışık yakmasıyla Suriye toprakları üzerinden Mısır ve Ürdün'den enerji tedariki girişimlerine başladı.
Ürdün - 10.09.2021
Lübnan: Mısır gazının ülkeye ulaştırılması için hazırlıklar 2-3 ay içinde tamamlanacak
Bakan Gacar, Ürdün, Mısır ve Beşşar Esed rejimiyle yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ve gerekli tesislerin kurularak hazırlıkların yapılması için 3 hafta içinde rapor hazırlanacağını söyledi.
Ürdün - 09.09.2021
Son dakika haber! Lübnanlı Bakan Aker ülkesinin eşi görülmemiş bir ekonomik krizle mücadele ettiğini söyledi
Ülkesindeki elektrik kesintilerine de değinen Aker, Ürdün, Mısır ve Beşşar Esed rejiminin Lübnan'a elektrik ve gaz tedariki için yürüttüğü çabaların başarıyla sonuçlanacağından umutlu olduğunu belirtti.
Ürdün - 09.09.2021
AB seyahat listesini güncelledi
Son güncellemeyle listede yer alan ülkeler Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Ürdün, Yeni Zelanda, Katar, Moldova, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Ukrayna, Uruguay oldu.
Ürdün - 09.09.2021
Ürdün'de Temyiz Mahkemesi, eski Kraliyet Divanı Başkanı Basim Avadallah'ın 15 yıl hapis cezasını onadı
Ürdün'de Temyiz Mahkemesi, eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'in de adının karıştığı darbe girişimi davasında Suudi Arabistan vatandaşlığı da bulunan eski Kraliyet Divanı Başkanı Basim Avadallah ve Kraliyet ailesinden Şerif Hasan bin Zeyd hakkında verilen 15 yıl hapis cezasını onadı.
Ürdün - 08.09.2021
Son dakika haber: Ürdün'de "sigara fabrikası" adıyla bilinen yolsuzluk davasında karar 29 Eylül'de açıklanacak
Son dakika haber... Ürdün'de Devlet Güvenlik Mahkemesi, eski bakan ve iş adamlarının da adının karıştığı kamuoyunda "sigara fabrikası" olarak bilinen yolsuzluk davasında kararın 29 Eylül'de açıklanacağını duyurdu.
Ürdün - 08.09.2021
Lübnan'a enerji tedariki konusunda hazırlanan yol haritası üzerinde anlaşma sağlandı
Ürdün, Mısır, Lübnan ve Beşşar Esed rejimi enerji ve petrol bakanları, Lübnan'a elektrik ve gaz tedariki için bir yol haritası üzerinde anlaştı.
Ürdün - 08.09.2021
ABD'nin Atina Büyükelçisi Pyatt, Türkiye-Yunanistan çatışmasının ABD'nin çıkarına olmayacağını söyledi
Yunanistan'ın, Doğu Akdeniz'de ABD için önemli bir müttefik olduğunu söyleyen Pyatt, bu ülkenin son yıllarda İsrail, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ürdün, Mısır ve Libya ile kurduğu yakın ilişkilere dikkat çekti.
Ürdün - 08.09.2021
Kültür Zirvesi yarın başlıyor
Şehirde sanat Zirveye İsveç, Hindistan, İspanya, Fransa, Portekiz, Çin, Amerika, Meksika, İngiltere, Ürdün, Filipinler, Güney Kore, Kolombiya, Endonezya, Filistin Ulusal Yönetimi, Lüksemburg, Almanya, Fransa, Arjantin, KKTC, gibi ülkelerin ulusal ve yerel yöneticileri, akademisyenler ve bilim insanları katılacak.
Ürdün - 07.09.2021
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.
Ürdün - 07.09.2021
Uluslararası Af Örgütü: Suriye'ye geri dönen mülteciler rejim güçlerince işkence ve tecavüze maruz kalıyor
Örgütün raporunda, Suriye'de Esed rejimi tarafından, 2017 ortası ile 2021 baharı arasında Lübnan, Rukban (Suriye ve Ürdün sınırında bulunuyor), Fransa, Almanya, Türkiye, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Suriye'ye geri dönen mültecilere karşı işlenen ciddi insan hakları ihlalleri belgelendi.
Ürdün - 07.09.2021
Son dakika haberi... Karadeniz somonu yılın 8 ayında 103 milyon dolar kazandırdı
Geçen yılın 8 ayından farklı olarak Irak, Cezayir, Danimarka, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne de ilk kez Karadeniz somonu ihraç edildi.
Ürdün - 07.09.2021
4. Artistik Cimnastik Dünya Kupası, Mersin'de yapılacak
Uluslararası Cimnastik Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan ve 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs, Hırvatistan, İsviçre, İtalya, Kanada, Letonya, Litvanya, Macaristan, Moğolistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Şili, Türkiye, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan olmak üzere 23 ülkeden 30 kadın, 63 erkek toplam 93 sporcunun mücadele edeceği Artistik Cimnastik Dünya Kupası, Olimpik Cimnastik Salonu'nda yapılacak.
Ürdün - 06.09.2021
Ürdün'de elektrik kesintisi eleştirisi nedeniyle milletvekilliği düşürülen Acarime'nin yargılanmasına başlandı
Ürdün Meclisi'nde, Filistin'e destek gösterisinin engellenmesi için elektriğin kesildiğini iddia eden ve milletvekilliği düşürülen Usame el-Acarime'nin yargılanmasına başlandığı bildirildi.
Ürdün - 05.09.2021
Filistin: Mescid-i Aksa'yı Yahudi baskınlarından korumak için Arap devletleri ile koordinasyon çabaları sürüyor
Filistin, Yahudi yerleşimci grupların baskın çağrılarının ardından Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın korunmasını talep etmek için başta Ürdün olmak üzere Arap ülkeleriyle koordinasyon çabalarının devam ettiğini duyurdu.
Ürdün - 05.09.2021
Ürdün Kralı 2. Abdullah'tan "Mısır ve Irak ile güçlü siyasi iş birliğimiz var" açıklaması
Ürdün Kralı 2. Abdullah, ülkesiyle Mısır ve Irak arasında güçlü siyasi bir iş birliği olduğunu belirtti.
Ürdün - 05.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1991- Ressam Fahrünnisa Zeyd, Ürdün'ün başkenti Amman'da öldü.
Ürdün - 04.09.2021
Son dakika haberi: İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un Ürdün Kralı Abdullah ile Amman'da görüştüğü ortaya çıktı
Edinilen son dakika gelişmesine göre İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın geçen hafta Amman'da bir araya geldiği bildirildi.
Ürdün - 04.09.2021
Lübnan, Suriye üzerinden Mısır ve Ürdün'den enerji ithalatı için Esed rejimiyle görüşmelere başladı
Lübnan'dan bakanlar düzeyinde bir heyet, Mısır'dan gaz ve Ürdün'den elektrik akımı ithalatında Suriye topraklarını kullanmak için Şam'da Beşşar Esed rejimi ile görüştü.
Ürdün - 04.09.2021
Esed rejiminin ateşkesi bozması üzerine Deralılar, Ürdün'e geçebilmek için Kral 2. Abdullah'a seslendi Açıklaması
Beşşar Esed rejiminin Suriye'nin güneyindeki Dera ilinde ateşkes anlaşmasını bozmasının ardından kent merkezindeki Dera el-Beled Mahallesi sakinleri adına rejimle müzakere yürüten Dera Merkezi Komitesi üyeleri, rejim kuşatmasındaki Deralıların Ürdün'e geçebilmeleri konusunda kolaylık...
Ürdün - 04.09.2021
Dera Merkezi Komitesi Sözcüsü Masalme, Esed rejiminin ateşkes anlaşmasını bozduğunu söyledi
Rejim güçleriyle müzakerelerin kapalı bir yola girdiğini belirten Masalme, "Dera'daki ateşkes anlaşması çıkmaza girdi. Rejim ve İran anlaşmayı bozdu. Esed rejiminin güvenlik güçleri ve Rusya'ya, Ürdün'e veya Türkiye'ye çıkmak için güvenli yol temin etmeleri konusunda talebimizi ilettik.
Ürdün - 04.09.2021
Malezya ve Ürdün çıkışlı suni deri ithalatına dampinge yönelik önlem uygulanacak
Malezya ve Ürdün Haşimi Krallığı menşeli-çıkışlı suni deri ithalatı için soruşturma açılması ve bu ürünler için dampinge karşı önlem uygulanması kararlaştırıldı.
Ürdün - 03.09.2021
"CNR Food İstanbul" binlerce markaya ev sahipliği yaptı
Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) açıklamasında görüşlerine yer verilen TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, dünyanın gıdasını yine İstanbul'da buluşturduklarını belirterek, "Bu yıl Ürdün ve Afganistan'ın milli olarak katılım sağladığı fuarda, aralarında Hollanda, Irak, İran, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Afganistan, Fransa, Ukrayna, Rusya, Litvanya, Somali, Özbekistan, Ermenistan ve Polonya'nın da bulunduğu birçok ülke, gıda ve içecek firmaları yoluyla temsil edildi.
Ürdün - 02.09.2021
Mısır, Filistin ve Ürdün liderlerinin katıldığı üçlü zirvede Orta Doğu barış müzakereleri görüşüldü
Mısır, Filistin ve Ürdün liderleri, başkent Kahire'de gerçekleştirdikleri üçlü zirvede, Filistin-İsrail barış sürecinin yeniden başlatılması, ateşkesin kalıcı hale getirilmesi ve Gazze'nin yeniden imarı konularını ele aldı.
Ürdün - 02.09.2021
İsrail'in Delek Şirketi, Akdeniz'deki gaz sahası hissesini BAE'ye sattı
Bu, Mısır ve Ürdün'e gaz ihraç etme faaliyetlerimizle birlikte BAE'den bir şirketle yapılan büyük bir anlaşmadır.
Ürdün - 02.09.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Doğu Akdeniz Gaz Forumu tüzüğünü onayladı
Mısır, İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İtalya ve Ürdün Enerji Bakanlarının katılımıyla 16 Ocak 2019'da Mısır'da düzenlenen toplantıda "Doğu Akdeniz Gaz Forumu" kurulmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ürdün Haberleri | Ürdün Haber - Haberler - Sayfa 8 - Ürdün haberleri, son dakika ürdün haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan, Savunmayı Geliştirme Genel Kurulu oluşturuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 18:04:28. #1.15#

title