Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Grup Birincisi Oldu

Ordu Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi. Okulun Basketbol Küçük Kızlar Takımı, Ordu Birincisi Olarak Grup Elemelerinde Sakarya, Karabük ve Bolu Temsilcilerini Geçerek Türkiye Yarı Finali'ne Katılma Hakkı Elde Etti.

Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Grup Birincisi Oldu

Ordu Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Okulun Basketbol Küçük Kızlar takımı, Ordu birincisi olarak grup elemelerinde Sakarya, Karabük ve Bolu temsilcilerini geçerek Türkiye Yarı Finali'ne katılma hakkı elde etti.

Ünye Cumhuriyet İlköğretim Okulu, ilçe birinciliğinin ardından Ordu'da da yaptığı müsabakaları kazanarak il birinciliğini kazandı. Ardından 12-13-14 Ocak tarihleri arasındaki Grup Elemeleri müsabakalarında oynamayı elde eden Cumhuriyet İlköğretim Okulu küçük kızlar basketbol takımı, il birincisi olarak Ordu'yu temsil ettiği Çorum'daki grup elemelerinde Sakarya, Karabük ve Bolu illerinin temsilcilerini geçerek 19 Şubat ve 21 Şubat tarihleri arasında Aksaray'da oynanacak Türkiye Yarı Finallerine katılma hakkı kazandı.

Çorum'daki müsabakalarada birinci olarak kupa kazanan takım, Ünye'ye döndü. Takım kaptanı Şura Yılmaz, hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu söyledi. Yılmaz, takım olarak çok iyi mücadele ettiklerini ve bunu devam ettirdikleri taktirde Türkiye şampiyonu olmanın zor olmadığını belirtti.

Okul Müdürü Osman Güngör ise, öğrenci ve öğretmenlerinin performansına güvendiklerini vurguladı.

(CİHAN)