Ünlülerin Siyasi Tercihleri
Haberler » Magazin » Haber

Ünlülerin Siyasi Tercihleri

Sezen Aksu, Okan Bayülgen, Hülya Avşar,
Gülben Ergen, Teoman, Ajda Pekkan... Bu Ünlüler Oylarını Kime Verecek?

Ünlülerin Siyasi Tercihleri

SEZEN AKSU, OKAN BAYÜLGEN, HÜLYA AVŞAR, GÜLBEN ERGEN, TEOMAN, AJDA PEKKAN... BU ÜNLÜLER OYLARINI KİME VERECEK?

SEZEN AKSU: 'Mehmetçik Türküsü' nedeniyle doğal adresi MHP gibi gözüküyor ama kabul edelim ki bu seçenek imaj açısından pek şık kaçmaz. Peki ya AKP? Doğal kitle ürker, bu yüzden olmaz, olamaz. CHP? Olabilir ama fazlasıyla klişe ve sürprizsiz olur. Ağar'ın partisi? Ne yani koca Sezen, kırsal partisine mi kaldı? Tabii ki olmaz! Peki ya Baskın Hoca ya da Ufuk Uras? Yani sol bağımsızlar? Hah, işte bunlar olabilir. Hem bir aykırılık yapılmış olur, hem de 'Mehmetçik Türküsü' dengelenir. Hadi bakalım kolay gelsin.

OKAN BAYÜLGEN: Son zamanlarda didaktik ve aydınlanmacı takılmasına bakılırsa oyu galiba CHP'ye nasip olacaktır.

HÜLYA AVŞAR: Hem biricik arkadaşı CHP'li Zeynep Damla Gürel'in hayli arka sıralardan aday gösterilmesine bir tepki olsun diye, hem de 'Kaya ile aynı partiye oy veriyoruz! Gördünüz mü biz ne medeni insanlarız' şeklinde bir propaganda ortaya çıksın diye oyunu AKP'ye vereceğinden neredeyse emin gibiyim.

GÜLBEN ERGEN: Eğer 'Erdoğan ailesi'ne gelin gitmeseydi, oyunu Cem Uzan'a bile verecek denli bilinç yoksunu bir görüntü çizebilirdi. Ancak 'Erdoğan ailesi'nin kendisine kazandırdığı bilinçle hareket edecek ve oyunu şöyle şık kaçacak bir sol adaya nasip edecektir.

TEOMAN: Madem dağıtmak ki en çok yakışandır ona, o halde ondan oy kullanmamasını beklemek hakkımızdır diye düşünüyorum.

AJDA PEKKAN: Bir apolitik olarak hangi partiye oy atacağı konusunda en belirsiz tutum hiç kuşkusuz onundur. Öyle ki AKP'ye de oy verebilir, AKP'nin can düşmanı CHP'ye de. Hatta hepsini bırakıp 'Ben ille de Alman Sosyal Demokrat Partisi'ne oy vereceğim' diye tutturabilir.