Ünlülerin Gözdesi Şatoda Düğün

Ünlülerin Gözdesi Şatoda Düğün

Sinema, Müzik, Şov ve Spor Dünyasının Ünlü İsimleri, Peri Masalı Gibi Bir Düğün İçin Yüzlerce Yıllık Tarihe Sahip Şatoları Tercih Ediyor.

Ünlülerin Gözdesi Şatoda Düğün

SİNEMA, MÜZİK, ŞOV VE SPOR DÜNYASININ ÜNLÜ İSİMLERİ, PERİ MASALI GİBİ BİR DÜĞÜN İÇİN YÜZLERCE YILLIK TARİHE SAHİP ŞATOLARI TERCİH EDİYOR.

"USA Today" gazetesinin derlemesine göre, şato düğünlerini tercih eden ünlüler kervanına son olarak "Ümitsiz Evkadınları-Desperate Housewives" dizisinin ünlü oyuncusu Eva Longoria ile NBA yıldızı basketbolcu Tony Parker da katıldı.

Longoria ile Parker, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce çiftin tercih ettiği gibi "07.07.2007" tarihinde dünyaevine girdi. Paris'te kıyılan nikahın ardından, Fransa'daki Vaux le Vicomte Şatosu'nda görkemli bir düğün yapıldı. 17. yüzyıldan kalma şatodaki düğün, ünlüler geçidine dönüşürken, dizide "fettan evkadını" Gabrielle Solis'i canlandıran Longoria'yı, diğer umutsuz evkadınları Teri Hatcher, Nicolette Sheridan, Felicity Huffman ve Marcia Cross ile dizinin diğer oyuncuları da yalnız bırakmadı.

Paris yakınlarındaki mermer zeminli şatonun dev avizeler ve görkemli mobilyalarla süslü salonunda gerçekleştirilen düğüne çok sayıda ünlü konuk katıldı. Versailles Sarayı'na benzerliğiyle dikkati çeken şatonun, bazı tarihi filmlerin bu sarayda geçen sahnelerinde set olarak kullanıldığı belirtildi.

Çiftin, Fransa'yı "romantik" buldukları için düğünü burada yaptığı, Fransız asıllı basketbol oyuncusu Parker'ın dü düğünün yemek ve müzik gibi ayrıntılarıyla yakından ilgilendiği ifade edildi.

RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN...

Longoria-Parker çiftinden önce İtalya'daki bir büyülü mekan, Odescalchi Şatosu da ünlü bir başka çiftin düğününe ev sahipliği yaptı.

İtalya'nın başkenti Roma yakınlarındaki Odescalchi Şatosu'ndaki düğünde "evet" diyen Tom Cruise ile Katie Holmes, yüzlerce ünlü konuğun katıldığı görkemli bir törenle hayatını birleştirdi. Dünyaca ünlü opera sanatçısı Andrea Bocelli'nin "Ave Maria" parçasını seslendirdiği düğünün baş konuğu ise çiftin "Suri" adlı küçük kızı oldu.

"Baharat Kızlar-Spice Girls" topluluğu üyelerinden Victoria Adams ile ünlü futbolcu David Beckham da 1999'daki düğünlerinde İrlanda'daki bir şatoyu seçti.

Pop müziğin ünlü yıldızı Madonna ile yönetmen Guy Ritchie de 2000 yılında İskoçya'nın Dornoch köyündeki Skibo şatosunda dünyaevine girdi. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan düğün, "yılın düğünü" olarak uzun süre magazin basınını işgal etti.

BEKLEME LİSTESİ VAR

Bu arada, ünlülerin evlenme mekanı haline gelen şatolarda evlenmek için yüksek sosyete de bekleme sırasına girdi.

Tom Cruise ile Katie Holmes'un evlendiği Odescalchi Şatosu ile Madonna ve Guy Ritchie'nin düğün için tercih ettiği Skibo Şatosu'nda evlenmek için sıra bekleyenler bulunuyor. Bu arada, bazı şatolarda bekleme sırasına girmek için üye olmak ve 40 bin dolara yakın "kaparo" bırakarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Şato düğünleri aşağı yukarı 1 milyon dolara mal olurken, sadece çiçek masraflarının 20 bin dolar olduğu düğünler duyanları yüksek maliyetleriyle şaşırtıyor.