Ünlüler Neler Yazdı?

Ünlüler Neler Yazdı?
Diğer - Haberler | Politika

Twitter ünlülerinden anında aday yorumları

Nazlı Ilıcak: Ecevit Haberalin hastanesinden kacmisti.Simdi o Ecevitin kalesi Zonguldaktan aday..

Ergun Babahan: BDP İzmir'den aday gösterse CHP'nin işi çok zorlaşırdı..

Yıldıray Oğur: AKP 2007de acilim yaptigi liberal isimlerin hepsini tasfiye etmis, kutukutu bi muhafazakar parti olmus...

Mehmet Baransu: Rahmetli Bülent Ecevit'e hastanesinde operasyon çeken Mehmet Haberal, Ecevit'in kalesi Zonguldaktan aday. Ecevitin kemikleri sızlatıldı

Hale A.: Has Parti'nin İstanbul'daki gayrimüslim adayi Antoni Viloşevski imiş. İzmir'de Lina Gahun. ve ankara 1. sıra Çağrı Erhan...

Turgay Oğur: Faruk Bildirici: CHP bakan olacak değil AKP sözcüleriyle didişecek kişileri aday gösterdi. Demek ki iktidar değil muhalefet olmayı hedefliyor.

Nedret Ersanel:

- Türköne'nin aday gösterilmemesinin sebebi, AKP'nin MHP'ye yönelik seçim stratejisidir. Mümtazer Türköne'nin listeye girmeme sebebi olarak mülakata katılmama olarak anlatıyor.. Üstelik bunu, kendisine ulaşan "kulis" bilgilerinden öğrenmiş.

- AKP'nin, referandum sürecinde tadını aldığı, son dönemlerinde kritik konuları aşmasına yarayacak, "2.5 partili" TBMM projesi...

Deniz Ülke Arıboğan:

- AKP'nin listeleri oy artırmaya yönelik değil sanki. Yeterince oyları var. Lakin önümüzdeki anayasa değişikliği konusunda fire istemiyorlar.

- Alın size 24 ayar bir soru: Ergenekon zanlısı adaylardan sonra CHP dokunulmazlıkların kaldırılmasını savunabilir mi?

- MHP,sessiz ve derinden gidecek belli ki. Merkez sağdan kopanları da ön sıralara koyarak DP oylarına da talip olabilirler.

- CHP, popüler adaylara yöneldi ve siyasi tecrübe sahipleri yerine yeni yüzleri tercih etti. Teşkilatlardan darbe yiyebilir.

- BDP ciddi bir stratejik hamle yaptı ve siyaseten farklı pozisyondaki Kürtleri biraraya getirerek, Kürt hareketini tek vücud haline soktu.

- AKP, partinin vitrin yüzlerini değil, işçi arılarını dışarıda bırakmış sanki. Ağır toplar yerine duruyor, sadece rotasyon var.

Kaynak: Diğer

Manşet Haberler

title