Ünlüler Çocukların Yardım Meleği Oldu

Ünlüler Çocukların Yardım Meleği Oldu

Sosyal sorumluluk projelerine destek veren adL ve ünlü moda tasarımcısı Cengiz Abazoğlu, çocukların eğitimi için birçok ünlü isimle birlikte Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı'nın (TOÇEV) "Farkında mısınız? Dokunuyoruz" kampanyasına destek...

Ünlüler Çocukların Yardım Meleği Oldu

Sosyal sorumluluk projelerine destek veren adL ve ünlü moda tasarımcısı Cengiz Abazoğlu, çocukların eğitimi için birçok ünlü isimle birlikte Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı'nın (TOÇEV) "Farkında mısınız? Dokunuyoruz" kampanyasına destek verdi.

Ünlü manken ve sanatçılar Özge Ulusoy, Selin Demiratar, Demet Kutluay, Funda Arar, TOÇEV'in "Farkında mısınız? Dokunuyoruz" kampanyasında çocukların yardım meleği oldu. Özge Ulusoy, "Biz bu projeyle eğitim almak isteyen ama gerek ailesinin maddi durumu, gerekse yaşadığı koşullar, hayat standartları dolayısıyla eğitimini tamamlayamayan, eğitimine devam edemeyen çocuklara dokunuyoruz. Eğitim bir ülkenin temel yapı taşı. Olmazsa olmazı. O yüzden de eğitim almak isteyen bütün çocuklara dokunuyoruz. Bu tişörtleri alın, siz de çocuklara el uzatın" dedi.

Selin Demiratar, "Hayatın içindeki koşuşturmanın içinde etrafımızda olan bitene seyirci kalıyoruz. Bu tür projelerin farkındalık yaratması sayesinde daha geniş kitlelere ulaşılıyor. Vakıflar ve sosyal sorumluluk projeleri daha da fazlalaşmalı diye düşünüyorum. Bireysel olarak birkaç kişiye ulaşabiliyorken bu tür sosyal sorumluluk projelerinde verilen desteğin doğru yere ve milyonlarca insana dokunduğunu bilmek çok önemli. Siz de bir çocuğa dokunun. Onların hayatlarında belki küçük belki büyük ama bir şekilde çok önemli etki yaratacak" diye konuştu.

Demet Kutluay, "Eğitim benim en hassas olduğum konu. Bir ülke için toplumu oluşturacak bireylerin küçük yaştan eğitim almaları o toplum için çok önemlidir. Sağlıklı, bilinçli bireyler yetiştirmek için ilkokul öncesi ve sonrası dönem eğitim maratonunda çok önem taşıyor. Bir tişört alın bir çocuğun hayatını kurtarın, çünkü hayat eğitimle başlıyor" dedi.

Sanatçı Funda Arar ise. elinden geldiğince hayatlara dokunmak istediğini belirterek, "Yaptığımız meslekten dolayı elbette ki büyük kitleler bizi izliyorlar. Bizim ağzımızdan çıkan her söz gerçekten çok önemli oluyor. O yüzden bunu olumlu şekilde yönlendirmek, faydalı işlerde kullanmak çok önemli. Bu bütün dünyada tüm sanatçılar arasında yapılıyor. Ben de elimden geldiğince hayatlara, insanlara dokunuyorum. Bundan sonraki yaşantımda sosyal sorumluluk projelerinde olmaya devam edeceğim. Bu çiçekli tişörtlerden alalım ki, çocuklarımızın yüzlerinde çiçekler açsın" şeklinde konuştu.

Cengiz Abazoğlu tarafından tasarlanan şık tişörtler, 40 adL mağazasında ve www.adilisik.com'da satışa sunuldu. Tişörtlerin satışından elde edilecek karın tamamı "Farkında mısınız? Dokunuyoruz" kampanyası kapsamında TOÇEV'e bağışlanıyor. Okumak isteyen ama ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren TOÇEV, 'okumak her çocuğun hakkıdır' ana misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 5 çocuktan 5 milyona ulaşan TOÇEV, 17 yıldır dokunduğu yaşamlara artı değer katmaya devam ediyor. "Biz doğru dokunmayı başardık, hayatları değiştirdik, siz de bizimle dokunmaya başlayın ve birlikte hayatları değiştirelim" çağrısıyla Cengiz Abazoğlu'nın tasarladığı tişörtler adL mağazalarında 39,90 TL'ye satışa sunuluyor. Tişörtlerin satışından sağlanacak gelir, başka çocukların hayatlarına dokunmaya da olanak sağlayacak.

Kaynak: İHA