Ünlü Yazar Murathan Mungan Hayranlarıyla Buluştu

Ünlü Yazar Murathan Mungan Hayranlarıyla Buluştu

'Kadından Kentler' Adlı Son Kitabının Tanıtımı İçin Bursa'ya Gelen Ünlü Yazar Murathan Mungan, Anadolu Kadının Güvencesi Olan Bileziğin Aynı Zamanda Kadına Takılan Bir Kelepçe Olduğunu Söyledi. Kitaplarını İmzaladığı Hayranlarına Mungan, Yakında Çıkacak Olan 500 Sayfalık Bir Şiir Kitabınının da Müjdesini Verdi.

Ünlü Yazar Murathan Mungan Hayranlarıyla Buluştu

'Kadından Kentler' adlı son kitabının tanıtımı için Bursa'ya gelen ünlü yazar Murathan Mungan, Anadolu kadının güvencesi olan bileziğin aynı zamanda kadına takılan bir kelepçe olduğunu söyledi. Kitaplarını imzaladığı hayranlarına Mungan, yakında çıkacak olan 500 sayfalık bir şiir kitabınının da müjdesini verdi.

Son kitabı Kadından Kentler'in tanıtımı için 16 ili kapsayan Türkiye turuna çıkan ünlü yazar ve şair Murathan Mungan, Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi'nde düzenlenen söyleşide Bursalı hayranlarıyla buluştu. Kitaba konu olan kadın hikayelerinin anlatıldığı şehirleri tek tek gezen Mungan, Diyarbakır ve İstanbul'da da düzenleyeceği söyleşilerle turun sona ereceğini belirtti.

Söyleşiye kitabın Bursa'da geçen bölümünün bir kısmını okuyarak başlayan Mungan, Anadolu kadınının güvencesi olan bileziğin aynı zamanda kadına takılan bir kelepçe olduğunu söyledi. Ayrıca hayranlarına yeni çıkacak olan 500 sayfalık şiir kitabının müjdesini veren Mungan, "Gözlüklerinizi hazırlayın. Sizi yoracağım" dedi.

Çoğunluğunu bayanların oluşturduğu hayranlarına kitabı hakkında bilgi veren Mungan, "Türbanlı kadın hikayelerini kitaba koymaktan korktum. Siyasi bir yöne çekilmesini istemedim. Kitaba konu olan hikayeler 16 ili kapsıyor. Aralarında Diyarbakır da var. Çünkü Diyarbakır Türkiye'nin kanayan yarası. Ülkenin olmazsa olmazı. Diğer illeri neden koymadığıma dair tepkiler aldım. Fakat bir kitap, hayatın bütününü alamaz" diye konuştu.

Edebiyatın mesele sanatı olduğunu kaydeden Mungan sözlerine şöyle devam etti.

"Kitapta kısa vadeli mutluluklar vermekten ziyade kadının dayanma gücünü arttırmaya çalıştım. Hayat çok zalim. Çok çabuk mutlu olmak isteyenlere uygun bir yazar değilim. Hem çok kibirli hem de çom mütevazıyım. Arkamda hiç bir destek olmamasına rağmen buralara kadar geldim. Bunu okurlarıma borçluyum. Yazı çok temiz bir şeydir. Yazınıza bakarsanız, size döner. Yetenek bakım isteyen bir şey".

Söyleşinin ardından hayranlarının sorularını cevaplandıran Mungan, daha sonra da tek tek sohbet ettiği okurlarının kitaplarını imzaladı.

(OSM- 20.05.2008 22:42 TSİ