Ünlü Oyuncuyu Taciz Eden İranlıya 5 Yıl Hapis İstemi

Ünlü Oyuncuyu Taciz Eden İranlıya 5 Yıl Hapis İstemi

Ünlü Oyuncuyu Taciz Eden İranlıya 5 Yıl Hapis İstemi
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Magazin

Hazal Kaya'ya "Aşkım, eşim, karım" şeklinde mesajlar atarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla İran asıllı hayranı İ.Y. K. hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya'yı sosyal medya üzerinden rahatsız ettiği ve ünlü oyuncuya "Aşkım, eşim, karım" şeklinde mesajlar atarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla İran asıllı hayranı İ.Y. K. hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Hazal Kaya'nın şikayeti üzerine Türkiye'de tıp öğrencisi olduğu öğrenilen İranlı 27 yaşındaki İ.Y.K. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kadına Karşı Şiddet Bürosu tarafından olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. İ.Y.K.'nın üzerine "Aşkım, eşim, karım" gibi notlar düştüğü hediyeleri Kaya'nın iş yerine gönderdiği iddia edilen İ.Y.K., ünlü oyuncunun şikayeti üzerine gözaltına alınmış ve bu şahsın Hazal Kaya'ya 4 ay yaklaşmamasına karar verilmişti.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın sonunda, İranlı hayran hakkında "cinsel taciz", "tehdit", "kişilerin huzur ve sükünunu bozma" suçlarından iddianame düzelendi. Hazırlanan iddianamede, İ.Y.K.'nın, Hazal Kaya'ya sosyal paylaşım sitesi üzerinden rahatsız edici mesajlar attığı, 2015 yılı Haziran ayında ise ünlü oyuncunun iş yerine "Aşkım, eşim, karım" gibi notlar düştüğü hediyeler gönderdiği şeklinde bilgiler yer aldı. İ.Y.K.'nın ünlü oyuncunun ikamet adresini öğrendiği ve Kaya'yı rahatsız ettiği anlatıldı. Soruşturma kapsamında İ.Y.K.'nın sosyal paylaşım hesabı ve ünlü oyuncuya gönderdiği mesajların da incelendiği belirtildi. İddianamede İ.Y.K.'nın sosyal medya üzerinde "Hazal benim tek nazlı canım. Bir tanem, gözümün bebeği eşimdir" ve "Ya Hazalım ya ölüm vesselam" şeklinde mesajlarla Kaya'ya cinsel tacizde bulunduğu, silah siparişi verdiğini ifade ettiği paylaşımlarıyla ise tehdit ettiği ve kişilerin huzur ve sükünunu bozduğu şeklinde ifadeler yer aldı.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tanıklık yapan Hazal Kaya'nın annesi Ayşegül Kaya kendisinin, İ.Y.K.'nın ablasına ulaşarak telefonla aradığını neden kızıyla iletişime geçmeye çalıştıklarını sorması üzerine ablasının "İ.Y.K. ile Hazal'ı tanıştırmak istiyoruz" dediğini belirtti. İ.Y.K.'nın savcılık ifadesinde ise, "Hazal'ın hayranıyım ve onunla hiç yüz yüze görüşmedim. Evine gitmedim. Ama ailemin gittiği, iş yerine hediye gönderdiğim doğru. Kendisini çok seviyorum, hatta evlenmek istiyorum" dediği ifade edildi.

5 YIL HAPSİ İSTENDİ

Yürütülen soruşturma sonunda, Hazal Kaya'nın savcılığa delil olarak sunduğu sosyal medya hesabındaki mesajların çıktıları ve gönderdiği hediyeler üzerindeki notlar delil kabul edilerek İ.Y.K. hakkında, "cinsel taciz", "tehdit", "kişilerin huzur ve sükünunu bozma suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title