University College London Haberleri

University College London haber, University College London son dakika haberleri ve gelişmeleri.

University College London - 26.04.2016
Yaşam Neden Var?
Doktorasını Royal Free Hastanesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayan ve halen University College London'da evrimsel biyokimya araştırmalarını yürüterek bu konuda ders veren Nick Lane tarafından kaleme alınan kitap, Ebru Kılıç tarafından Türkçeye çevrildi.
University College London - 17.02.2016
Süper-Dünya Gezegeninin Atmosferi İncelendi
University College London'da görevli profesör Giovanna Tinetti, 55 Cancri e'nin atmosfer yapısına yönelik araştırmada, gezegenin meydana geldiği bulutsudan önemli miktarda hidrojen ve helyum gazına tutunduğunun ortaya çıktığını söyledi.
University College London - 22.01.2016
Ambargo Sonrası İran: Yeni İş, Yeni Enerji, Yeni Fırsatlar Konferansı
University College London'dan Enerji Uzmanı Chris Cook da İran'a uygulanan ambargoların ülke ekonomisi için negatif etkisinin olmadığını iddia ederek, "İran mali açıdan piyasalardan çıkarılmasaydı büyük bir ekonomik krize girebilirdi.
University College London - 18.11.2015
Esogü, Uluslararası İşbirliği Ağını Genişletiyor
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ve beraberindeki heyet, Almanya ve İngiltere'ye gerçekleştirdiği ziyaretlerde çeşitli temaslarda bulunarak önemli işbirliği anlaşmaları yaptı.   ESOGÜ'den yapılan açıklamaya göre, ESOGÜ heyeti ilk olarak Almanya'da Dresden Teknik Üniversitesi'nde (TUD) ikili işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla görüşme ve ziyaretlerde bulundu.  Üniversite arasında çeşitli alanlarda işbirliklerini içeren anlaşmada, ortak bilimsel projelerin yapılmasına, Horizon 2020 projelerinde birlikte konsorsiyum oluşturularak başvurular yapılmasına, karşılıklı olarak öğretim üyesi ve öğrenci değişimlerinin yapılmasına, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) faaliyetlerinde işbirliklerinin geliştirilmesine ve 3 yıl sürecek olan 6 farklı ülkeden temsilcilerin "Teknoloji Transfer Günleri" düzenlenmesine, ortak tematik çalıştayların yapılmasına ve çalışma ekiplerinin buluşturulması toplantılarının yapılmasına karar verildi.  Daha sonra İngiltere'ye geçen ESOGÜ heyeti, University College London Business (UCLB) yöneticisi Cengiz Tarhan ile bir toplantı gerçekleştirdi.
University College London - 17.08.2015
Sosyal Medya Eğitimi Yeditepe'de!
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya'yı bir araya getiren yeni bir yüksek lisans programı açıyor.
University College London - 07.08.2015
Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Eğitimi Verecek
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak bilgi teknolojileri ve sosyal medyayı bir araya getiren yeni bir yüksek lisans programı açtı.
University College London - 26.07.2015
Buzulların Erimesini Araştıran 3 Bilim Adamının Ölmesinde, Cinayet Şüphesi
"KATLEDİLMİŞ OLABİLİRLER" Prof. Wadhams, University College London'da öğretim görevlisi ve iklim değişikliği uzmanları Dr Katherine Giles ve Prof.
University College London - 09.12.2014
Dünyadaki 5 Milyon IVF Bebeğini Neler Bekliyor?
1978 yılında in vitro fertilizasyon (IVF) uygulamaları başladığında, bazı bilim adamları bu işlem sonucunda doğan bebeklerin doğum kusurları ve sağlık sorunları olabileceği konusunda endişe duyuyordu. Dünya genelindeki 5 milyonu aşan IVF çocukları popülasyonu her geçen gün artmaya devam etse de bilim adamlarının araştırma ve geliştirme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Embriyo adım adım araştırılıyor… IVF işlemi basit anlatımla; yumurtalar yumurtalıklardan alınarak bir laboratuvarda sperm ile döllenerek ana rahmine yerleştirilir. Bu teknik tıkalı fallop tüplerinin neden olduğu infertilite, erkek partnerde düşük fertilite veya açıklanamayan infertilite gibi birçok sorunu çözmek için kullanılabilir. Çevresel faktörlerin gen aktivitesini nasıl etkileyebileceğini ve bir kişinin kronik hastalıklara yakalanma riskinin daha doğmadan nasıl genlerine "programlandığını" inceleyen bilim dalı olan epigenetikteki son buluşlar bu konuda yeni olasılıklar geliştirmiştir. Bilim adamları şu an IVF sürecinin her bir kısmının gelişen embriyo üzerinde oluşturabileceği ve yaşamlarında devam edebilecek, hemen göze çarpmayan ve algılanması zor etkileri araştırılıyor. Tüp Bebek, Üreme İmmünolojisi ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Halit Fırat Erden konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Her yıl dünyaya gelen bebeklerin yüzde 2'si IVF ile doğuyor. Bu nedenle konu hem onlar hem de toplum için çok önemli. Bilim adamları, IVF ile gerçekleşen hamileliklerin ileride daha fazla kardiyovasküler hastalık, yüksek tansiyon ve diyabet riski taşıyıp taşımadığını araştırıyor. IVF ile doğan çocukların sağlık durumunu incelemek üzere İngiltere'de Central Manchester, Manchester Üniversitesi Hastaneleri, İnsan Fertilizasyon ve Embriyoloji Otoritesi (HFEA) 1991 ile 2009 yılları arasındaki 110.000 IVF doğumuna ilişkin tutulan veri tabanı ile diğer sağlık konularını içeren veri tabanları arasında bağlantı kurarak çalışmalar yapıyor. Kanser riski daha az: University College London Çocuk Sağlığı Enstitüsü'nde kanser kayıtlarını kullanarak yapılan çalışma, IVF ile doğan çocukların genel popülasyon ile karşılaştırıldığında daha fazla kanser riski taşımadığını gösterdi.
University College London - 05.11.2014
AB'ye 2004'te Katılan Üyelerin İngiliz Ekonomisine Katkısı
Avrupa Birliği'ne (AB) 2004 yılında katılan 10 ülkeden İngiltere'ye gelen göçmenlerin 1995 - 2011 yılları arasında İngiliz ekonomisine, devletten aldıkları yardımlardan daha fazla oranda katkı sağladığı bildirildi.  The University College London (UCL) tarafından hazırlanan araştırmaya göre, AB'ye 2004 yılında katılan 10 üye ülkeden İngiltere'ye yerleşen göçmenlerin 1995 - 2011 yılları arasında İngiliz ekonomisin 4,96 milyar sterlin katkı yaptığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
University College London Haberleri | University College London Haber - Haberler - Sayfa 3 - University College London haberleri, son dakika university college london haber ve gelişmeleri burada. Fransız Bakan, Kızının Maaşını Halkın Parasıyla Ödemekle Suçlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 07:15:17. #1.16#

title