Üniversiteli Tekvandocular 1 Altın, 4 Bronz Madalya

Dünya Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası'nın Mücadele Eden Tekvandocularımız Müsabakaların İlk 2 Gününde1 Altın ve 4 Bronz Madalya Kazandı. Bayanlarda Sevda Mavi 51 Kiloda Altın Madalyanın Sahibi Oldu.

Üniversiteli Tekvandocular 1 Altın, 4 Bronz Madalya

Dünya Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası'nın mücadele eden tekvandocularımız müsabakaların ilk 2 gününde1 altın ve 4 bronz madalya kazandı. Bayanlarda Sevda Mavi 51 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen Üniversitelerarası Dünya Tekvando Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ilk iki günde ortaya koyduğu mücadele takdir toplarken, altın madalya alan Sevda Mavi'nin dışında yine bayanlarda 55 kiloda Sibel Yıldırım ile erkekler, Remzi Başakbuğday 54 kiloda, Serdar Akın 72 kiloda ve Atabey Güllü 78 kiloda üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

42 ülkeden 600'e yakın sporcunun katıldığı ve yarın sona erecek Belgrad'daki şampiyonada 8 Türk sporcunun daha tatamiye çıkacağı bildirildi.

- METİN ŞAHİN: ''1997'DEN SONRA İLK KEZ ALTINZ MADALYA KAZANDIK'' -

Bu arada Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, şampiyonanın ilk iki gününün sonunda elde edilen 4 madalyanın sevindirici olduğunu söyledi.

Başkan Şahin, Dünya Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası'nda 1997 yılından bu yana ilk kez altın madalya kazandıklarını belirterek, ''Bizim için her madalya önemli, fakat altın madalya alan Sevda'yı ayrıca tebrik ediyorum. Müsabakalarını yarın yapacak 8 sporcumuzdan da madalya bekliyoruz.'' dedi.

Kaynak: CHA