Üniversiteli Genç Denizde Boğuldu

Üniversiteli Genç Denizde Boğuldu

Muğla'nın Ula İlçesi'nde, arkadaşlarıyla serinlemek için denize giren Hukuk Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki İzzet Bulut, boğularak yaşamını yitirdi.

Üniversiteli Genç Denizde Boğuldu

Muğla'nın Ula İlçesi'nde, arkadaşlarıyla serinlemek için denize giren Hukuk Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki İzzet Bulut, boğularak yaşamını yitirdi. Avukat olmayı hayal ettiği belirtilen Bulut'un boğulduğu yerde 2 yıl önce teknede arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiği ortaya çıktı.

Olay, bugün saat 18.00 sıralarında, Ula İlçesi'ne bağlı Akyaka Beldesi Çınar Mevkii'nde meydana geldi. İstanbul Marmara Üniversitesi HHukuk Fakültesi Bölümü öğrencisi olan İzzet Bulut yaz tatili için memleketi Muğla'ya ailesinin yanına geldi. Sıcaklığın 45 derecelere çıktığı kentte serinlemek için Bulut ve arkadaşları denize girdi. Yüzme bilmediği öğrenilen Bulut, kıyıdan 30 metre uzaklaştıktan sonra gözden kayboldu. Bulut'un suda kaybolduğunu gören arkadaşları durumu, acil yardım ekipleri ve jandarma ekiplerine bildirdi. Hareketsiz bedeni sudan çıkartılan Bulut'un hayatını kaybettiği belirlendi. İzzet Bulut'un cesedi otopsi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğu öğrenilen ve okuduğu üniversitenin başarılı öğrencileri arasında yer aldığı belirtilen İzzet Bulut'un ölümü ailesini ve arkadaşlarını yasa boğdu. Bulut'un okulunu bitirdikten sonra Avukat olarak meslek hayatına biran önce başlamak istediği öğrenildi. Gencin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki duvarına sevenleri tarafından "Allah yar ve yardımcısı olsun güzel evladımın başımız sağ olsun", "Seni özleyeceğiz kardeşim mekanın cennet olsun" yazıldı. - Muğla/ Ula

Kaynak: DHA