Üniversite Haberleri

Üniversite haber, Üniversite son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üniversite - 17.10.2020
Üniversiteden Ermenistan'a kınama; Azerbaycan'ın her zaman yanındayız
Nişantaşı Üniversitesi, bir bildiri yayımlayarak Azerbaycan kentleri Gence ve Mingeçevir'e füze saldırıları düzenleyen Ermenistan'ı kınadı.
Üniversite - 17.10.2020
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren projenin detaylarını paylaştı
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren "Sürdürülebilir Tarım ve Gıda Üretimi Yüksek Eğitim ve Öğretiminde Küresel Kapasite Geliştirme Projesi"nin detaylarını paylaştı.
Üniversite - 17.10.2020
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK'ten Ortak Paylaşım Forumu'nun ardından açıklama Açıklaması
Önümüzdeki sene gerçekleştirilecek "Ortak Paylaşım Forumu 2021'e kadar geçen sürede tekstil sektörüne ek olarak, metal, otomotiv, kimya, ilaç, gıda, mobilya gibi ana sektörlerden en az iki tanesinde daha "Sektör Odaklı İşgücü Dönüşümü projesinin hayata geçirilerek sendikalı çalışma arkadaşlarının bu sektörlerde de geleceğin yetkinliklerine uygun eğitimleri almaya başlamasının ortak amaç olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bir diğer önemli konu olan İşimizin Yarınında Kadın konusunda ülkemizde gelişmiş ülkelerin gerisinde kalan kadınların istihdama katılımda düşük oranları ortak sorunumuz olarak benimsiyoruz. Ülkemizin güçlenmesi ve rekabet gücünün artması için bu alanda gelişim sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Kadınların başta kamu yönetimi olmak üzere ekonomik ve sosyal, bütün işkollarında işgücüne katılımını artıracak ve liderlik ve yöneticilik pozisyonlarındaki temsilini artıracak programların hayata geçirilmesi ortak beklentimizdir. Yetkinlikleri uygun genç kadınlarımızın iş dünyasının beklentilerine uygun olarak mesleki eğitim almaları ve istihdama kazandırılmaları; başta kamu yönetimi olmak üzere, ekonomik ve sosyal bütün işkollarında kadın çalışan sayısını artıracak programların desteklenmesi ortak hedefimizdir. Kadınların liderlik ve yöneticilik pozisyonlarındaki temsillerinin artırılmasını desteklemek amacıyla, geleceğin liderleri olmaya uygun yetkinlikler taşıyan genç üniversite öğrencisi kadınlar ile genç kadın çalışanların liderlik vasıflarını ve özgüvenlerini destekleyecek bir eğitim programının örnek teşkil edecek şekilde hayata geçirilmesi de başka bir ortak hedefimizdir.
Üniversite - 17.10.2020
GRAFİKLİ- A'dan Z'ye Kovid-19 pozitif olan hastanın evde takip süreci
Doç. Dr. Kömürcüoğlu: "Her kurala tam uyum hayati önemde" Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç.
Üniversite - 17.10.2020
Son dakika haberi! Türkiye'nin afet stratejisi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta İRAP çalışmalarına başladı
Tekerek Yolu güneyi, üniversite kavşağı civarı (Sümbüllü ve Ağcalı dereleri çevresi) ve Doğukent Yolu güneyindeki yeni yapılaşmaların ayrıntılı zemin çalışma sonuçları, depreme dayanıklı bina tasarımı, yapımına ilişkin öncelikler esas alınarak mekansal planlamada afet riskleri dikkate alıcak.
Üniversite - 17.10.2020
Doğuma 4 gün kala Kovid-19 testi pozitif çıkan anne, bebeğine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor
Kendisini ziyaret eden bir yakınının Kovid-19 olduğunu öğrenen Güneş, hamileliğinin 38. haftasında tat ve koku alamama şikayetiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.
Üniversite - 17.10.2020
Son dakika gündem: DHA YURT BÜLTENİ - 4
KOCASI DA TÜRKİYE'DE YAKALANMIŞ Bu arada kadının Tunus'ta 2010 yılına kadar bir üniversitenin psikoloji bölümünde eğitim aldığı, 2.
Üniversite - 17.10.2020
"Sosyal Atölye" projesi OSTİM OSB'de hayata geçirilecek
Proje, Ankara Kalkınma Ajansının (AKA) desteği, OSTİM OSB ve Ankara Sanayi Odasının (ASO) ortaklığı ve OSTİM Teknik Üniversitesinin koordinasyonuyla gerçekleştirilecek.
Üniversite - 17.10.2020
Son dakika! Yemenli gençler "Aden Okuyor" girişimiyle savaşa karşı kitaba ve hayata tutunuyor
Girişimin öncüsü 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zehra Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada başka Arap ülkelerinde benzer kampanyalar yapıldığını görünce Aden'de de böyle bir girişim başlatma fikri doğduğunu söyledi.
Üniversite - 17.10.2020
Son dakika haberi... DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Evde yapılan arama -Sahte içkiler -Ele geçirilen içkilerin sergilenmesi Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ-DHA) ==================================== GÜLİSTAN'IN ABLASI: İNŞALLAH KIZIMIZ BULUNACAK GÜLİSTAN DOKU'YU YENİDEN ARAMA ÇALIŞMALARI 2'NCİ GÜNÜNDE Tunceli'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan, üniversiteli Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos'ta sonlandırılmasının ardından önceki gün sabah tekrar başlatılan arama çalışmalarını takip eden ablası Aygül Doku, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Üniversite - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Meclis'te (2)
İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Mütevelli Heyeti; rektör, eğitim ve araştırma konusunda görevlendirilmiş Sağlık Bakan Yardımcısı, Sağlık Bakanının seçtiği bir üye, Yükseköğretim Kurulu tarafından seçilen profesör unvanına sahip iki üye ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Yönetim Kurulunca belirlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi dışından iki üyeden oluşacak.
Üniversite - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Meclis'te (3)
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun, üniversitelerle birlikte kullandığı hastane ve tesislerde işlenen disipline aykırı fiiller hakkında, başhekim işlem yapabilecek.
Üniversite - 16.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Rektör Tabakoğlu'na ziyaret Edirne Hasan Sezai Teknik İlim ve İrfan Vakfı, Edirne Fatih Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği, Edirne Şehbal Eğitim ve Gençlik Kulübü Derneği üyeleri ile bu derneklerin onursal başkanı Ahmet Doğan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.
Üniversite - 16.10.2020
Çin, ABD'nin eğitim kurumlarına yaptığı Konfüçyüs Enstitüleri uyarısına tepki gösterdi
Çin, ABD yönetiminin ülkedeki bazı üniversitelere ve okullara Konfüçyüs Enstitüleri ile birlikte yürüttükleri dil programları konusunda yaptığı uyarılara ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun bu kurumların kapatılması gerektiği yöndeki sözlerine tepki gösterdi.
Üniversite - 16.10.2020
Hedasi Barajı'nın Mısır üzerinde "büyük bir etki" yapmayacağı öne sürüldü
Amerikan ve İngiliz üniversitelerinden çok sayıda su bilimci, Nature dergisinde yayımladıkları makalede, geçmiş yıllarda Nil Nehri'nden akan su miktarı üzerinde hazırladıkları simülasyonlarla barajın olası etkilerinin ne olabileceğini ortaya koydu.
Üniversite - 16.10.2020
Son Dakika | OMÜ, öğrencilere fiziki ve teknolojik olanaklarından faydalanma imkanı sunuyor
Son dakika haberi... Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimin yapılamaması nedeniyle internet üzerinden uzaktan eğitim olanaklarına ulaşmakta zorluk çeken kendi öğrencileri başta olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine fiziki ve teknolojik...
Üniversite - 16.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
GÜLİSTAN'IN ABLASI: İNŞALLAH KIZIMIZ BULUNACAKGülistan Doku'yu yeniden arama çalışmaları 2'nci gününde (2)Tunceli'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan, üniversiteli Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos'ta sonlandırılmasının ardından dün sabah tekrar başlatılan arama çalışmalarını takip eden...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üniversite Haberleri | Üniversite Haber - Haberler - Sayfa 5 - Üniversite haberleri, son dakika üniversite haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 12.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 20:50:40. #1.15#
title