Üniversite Öğrencilerinden Organik Pazar

Üniversite Öğrencilerinden Organik Pazar

Üniversite öğrencilerinden organik pazar 70 ilin köylerinde üretilen organik ürünler Samsun'da kurulan pazarda satışa sunulduSAMSUN - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri, 70 ilin köylerinde üretilen organik ürünleri Samsun'da kurdukları pazarda satışa sundu.

Üniversite öğrencilerinden organik pazar
70 ilin köylerinde üretilen organik ürünler Samsun'da kurulan pazarda satışa sunuldu

SAMSUN - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri, 70 ilin köylerinde üretilen organik ürünleri Samsun'da kurdukları pazarda satışa sundu.
OMÜ öğrencileri, kendi memleketlerine ait yöresel ürünlerin yer aldığı, "Yöresel Ürünler Festivali" düzenledi. 70 ilden farklı öğrencilerin katılımıyla kurulan pazarda, her ili temsil eden ürünler halkın beğenisine sunuldu. Pazarda üniversite öğrencileri hem kendi yörelerine ait ürünleri vatandaşlara tanıttı hem de sattıkları ürünlerle kendi bütçelerine katkı sağladı.
Konu hakkında bilgi veren OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Fatih Avcı, "Biz OMÜ öğrencileri olarak 70 ürünün yöresel ürünlerini sergiliyoruz. Günümüzde her şeyin genetiği değiştirilmiş organizmalar olduğu söyleniyor. Biz de bu nedenle 70 ilin köylerinde üretilen organik ürünleri Samsun'da kurduğumuz pazara getirdik. Ürünlerimiz tamamen katkısız ve GDO'suzdur. Pazarımız yaklaşık 12 gün boyunca Atakum ilçemizde açık kalacak. Biz pazarımızı Yöresel Ürünler Festivali olarak adlandırdık. İzmit'in pişmaniyesinden Hatay'ın künefesine kadar tüm ürünleri pazarımızda bulmanız mümkün. Vatandaşlarımızın pazarımızı ziyaret etmesini bekliyoruz. Gelip görebilirler ve ücretsiz olarak her ürünün tadına bakabilirler" dedi.