Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Davranış

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Davranış

Ahi Evran Üniversitesine Bağlı Fen-edebiyat Fakültesi Öğrencileri, Kızılay'ın Başlattığı Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi.

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Davranış

Ahi Evran Üniversitesine bağlı Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri, Kızılay'ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin isteği üzerine fakülte binasının içerisine kan bağışı merkezi kuruldu. Kan bağışında bulunmak isteyen üniversite öğrencileri, kan bağışının yapıldığı odanın kapısında uzun süre sıra bekledi. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Mahmut Yılmaz ve Fakülte Genel Sekreteri Emin Kuzu'nun da katıldığı kan bağışı kampanyasına, özellikle bayan öğrencilerin ilgi göstermesi gözlerden kaçmadı. Dekan Yardımcısı Mahmut Yılmaz, öğrencilerin talebi üzerine kan bağışı kampanyasına destek vermek istediklerini ve mutlu olduklarını belirterek, "Okulumuzda ilk defa böyle bir kampanya başlatıldı. Öğrencilerimizin büyük isteği oldu ve kendilerini kırmayarak Kızılay-Üniversite işbirliği ile böyle bir kampanya başlattık. Öğrencilerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Kan bağışının örnek bir davranış olduğunu söyleyen öğrenciler, "Ülkemizde birçok vatandaşın faydalanması için kan bağışında bulunduk. İnşallah faydalı olur" dedi.

Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyasının gün boyu süreceği bildirilirken, kampanya çerçevesinde 2 saatte 120 ünite kan bağışında bulunulduğu kaydedildi.

(AD-SE-Y) 13.03.2008 16:40 TSİ

Kaynak: İHA