Üniversite Kantininde Korsan Kitap

Üniversite Kantininde Korsan Kitap

Manisa Emniyet Müdürlüğü Bünyesindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne Bağlı Polislerle, İl Denetim Komisyonu Ekibi, Celal Bayar Üniversitesi (Cbü) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin Kantininde Seyyar Tezgahta Satılan Kitapların 222'sinin Çalıntı Bandrollü ve 18'nin de Bandrolsüz Olduğunu Belirledi. Kitapların Seyyar Olarak Satışını Yaptığı İddia Edilen M.k. Hakkında Soruşturma Başlatıldı.

Üniversite Kantininde Korsan Kitap

MANİSA Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerle, İl Denetim Komisyonu ekibi, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin kantininde seyyar tezgahta satılan kitapların 222'sinin çalıntı bandrollü ve 18'nin de bandrolsüz olduğunu belirledi. Kitapların seyyar olarak satışını yaptığı iddia edilen M.K. hakkında soruşturma başlatıldı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Fikir ve Sanat Eserlerini Denetim Komisyonu üyeleriyle birlikte dün, CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kantininde seyyar tezgahta satılan kitapları tek tek inceledi. M.K.'ya ait olduğu belirtilen tezgahta yapılan incelemede ceşitli yazarlara ait 222 itap ve üzerindeki bandroller incelendi. Bandrollerin, Telif Hakları ve Sinema Müdürlüğü'nün İstanbul Kemerhatun Mahallesi Tarlabaşı Bulvarı No:284 Beyoğlu adresindeki hizmet binasından 13 Mart 2005'de çalınan bandroller olduğu ve korsan kitaplara yapıştırıldığı anlaşıldı. Ekipler ayrıca aynı yerde, usulsüz olarak çoğaltılmış ve bandrolsüz olarak satışı yapılan 18 kitap tespit etti. Kitaplara el konulurken, M.K. hakkında soruşturma başlatıldı.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR