Üniversite İle Sanayi İşbirliğinde İlk Adım

Üniversite İle Sanayi İşbirliğinde İlk Adım

Üniversite İle Sanayi İşbirliğinde İlk Adım
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa OSB Başkanı Kamil Porsuk ve sanayi bölgesi yöneticileri, İKÇÜ'yü ziyaret etti.

Kemalpaşa Belediye Başkanı ve KOSBİ yönetim kurulu üyesi Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk ve sanayi bölgesi yöneticileri İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ni (İKÇÜ) ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr.Galip Akhan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kocabaş ve Prof. Dr. İbrahim Atilla Acar, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Okur, Kemalpaşa Belediye Başkanı ve KOSBİ Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk, yönetim kurulu üyeleri ile Kemalpaşalı işadamları katıldı. İKÇÜ Ana Yerleşkesi Seminer Salonunda gerçekleşen toplantıda, konuklara İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin "Üniversite-Sanayi" işbirliği vizyonu anlatıldı. Fakültelerden gelen akademisyenlerin hazır bulunduğu programın açılışında sanayicilere seslenen Rektör Akhan, üniversite-sanayi işbirliğinin önemini vurguladı.

EN İYİ ÜNİVERSİTE

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı "Çiçeği burnunda bir üniversitenin kısa bir sürede bu kadar başarılı olması takdire şayandır. Başta Rektör Prof. Dr. Galip Akhan olmak üzere tüm öğretim görevlerini kutluyorum" diyerek İKÇÜ'nün kısa zamanda Türkiye'nin en değerli üniversitesi olacağına inandığını ifade etti.

İKÇÜ'nün sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak bölümler ve kadrolar oluşturduğuna değinen Kamil Porsuk, "Rektör Prof. Dr. Galip Akhan'a ve ekibine donanımlı ve ihtiyaçlara cevap verebilecek öğrenciler yetiştirmeleri için başarılar diliyorum" dedi.

DOĞRU ORGANİZASYON

İKÇÜ Rektör Yardımcısı Acar, yapılacak ortak çalışmalardan maksimum verim elde edilmesi adına "Doğru Organizasyon" temalı bir sunum yaptı. Üretim sürecinde sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için planlı hareket etmenin önemini vurgulayan Acar: "Üretimin bir adım ötesi ürünü dağıtabilmek, onu pazarlayabilmek, sattığı malın karşılığını tahsil edebilmek, daha sonraki adımı ise tahsil edilen miktarın yeniden üretim sürecine döndürmek ve sürdürülebilir bir üretim sağlayabilmektir" dedi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title