Unıcef, Suriyeli Çocuklara Ayakkabı Dağıttı

Unıcef, Suriyeli Çocuklara Ayakkabı Dağıttı

Türkiye'deki kamplarda bulunan 5-18 yaş arası Suriyeli çocuklara UNICEF tarafından okul ayakkabıları dağıtıldı.

Unıcef, Suriyeli Çocuklara Ayakkabı Dağıttı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Türkiye'deki kamplarda bulunan 5-18 yaş arası Suriyeli çocuklara UNICEF tarafından okul ayakkabıları dağıtıldı.

Adıyaman'da çadır kentte düzenlenen ayakkabı dağıtım törenine Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, Kuveyt Büyükelçiliği İkinci Katibi Tareg Al Khasram, Kızılay Bölge Koordinatörü Şafak Lostar ve AFAD yetkilileri katıldı. AFAD'ın koordinasyonunda Kuveyt Hükümeti ve Amerika Birleşik Devletleri'nin finansal katkılarıyla hayata geçirilen 'Okula Dönüş Ayakkabısı' projesi ile savaşın etkilerini en ağır şekilde yaşayan çocukların motivasyonlarının artırılması amaçlanıyor.

UNİCEF tarafından ilerleyen günlerde yeni faaliyetlerle de desteklenecek proje aracılığı ile kriz dönemlerinde bile eğitimin bir çocuğun geleceği için ne denli önemli olduğu ve sürdürülmesinin gerekliliği vurgulandı. Çadır kentte düzenlenen ayakkabı dağıtım töreninde konuşan UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, "Türkiye'deki kamplarda bulunan 5-18 yaş arası Suriyeli çocuklara okul hazırlığı için 80 bin adet ayakkabı dağıttıklarını ve bu kapsamda Adıyaman çadır kentteki Suriyeli çocuklara da 5 bin çift ayakkabı dağıtıldı. Amacımız savaşın etkilerini en ağır şekilde yaşayan çocukların motivasyonunu artırmaktır. Buradaki etkinlikle Suriyeli yavrularımızın okula dönüş kampanyasını desteklemektir." dedi.

Kuveyt Büyükelçiliği İkinci Katibi Tareq Al-Khasram ise yapılan yardımları yerinde görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, "Kuveyt Hükümeti Suriye'deki kız kardeşlerine ve erkek kardeşlerine her zaman destek vermektedir. Kuveyt Hükümeti olarak Suriyeli kardeşlerimize yönelik bu yardım çalışmalarımızın devamı da gelecektir." açıklamasında bulundu.

Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, AFAD'ın koordinasyonunda Kuveyt Hükümeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşmiş Milletler'in finansal katkılarıyla Suriyeli çocukların okula gidişinin teşvik edilmesi amacıyla 5 bin çift ayakkabı dağıtıldığını belirterek, yaptıkları bu anlamlı yardımlardan dolayı UNICEF'e, Kuveyt Hükümeti'ne ve katkıda bulunan herkese teşekkür etti.