UNESCO DÜNYA MİRAS LİSTESİ HABERLERİ

Unesco Dünya Miras Listesi Haberleri

Unesco Dünya Miras Listesi haber, Unesco Dünya Miras Listesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Unesco Dünya Miras Listesi - 11.09.2020
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla 25-27 Eylül'de düzenlenecek "21.
Unesco Dünya Miras Listesi - 09.09.2020
"21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" için geri sayım başladı
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü Safranbolu ilçesinde "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla gerçekleştirilecek "21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" için geri sayım başladı.
Unesco Dünya Miras Listesi - 09.09.2020
Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları UNESCO yolunda
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı da UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girebilmenin zor bir süreç olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Kültürel ve doğal mirasımızın her biri, yeri doldurulamaz hayat ve ilham kaynaklarıdır.
Unesco Dünya Miras Listesi - 08.09.2020
"21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" jürisi belirlendi
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü Safranbolu ilçesinde "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla gerçekleştirilecek "21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"nin belgesel ve fotoğraf yarışması jürisi belli oldu.
Unesco Dünya Miras Listesi - 06.09.2020
Son dakika haberi: Parlamentolararası Birlik Başkanı Barron Bergama'yı ziyaret etti
Başkan Koştu, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki ilçeyi ziyaret edenlerin kendilerini sevindirdiğini belirtti.
Unesco Dünya Miras Listesi - 06.09.2020
Safranbolu'da hafta sonu yoğunluğu
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.
Unesco Dünya Miras Listesi - 05.09.2020
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan eserler, Afşin'de tanıtılacak
Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) tarafından Türkiye'deki UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan eserler, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde sergilenecek.
Unesco Dünya Miras Listesi - 05.09.2020
Göbeklitepe'nin gizemi kaya mezarlarındaki kazılarda aranıyor
UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Göbeklitepe'deki keşiflere benzer eserlere rastlanan 2 bin yıllık kaya mezarlarının bulunduğu bölgede kazı çalışmalarına başlandı.
Unesco Dünya Miras Listesi - 02.09.2020
Son dakika haber... Altın Safran Belgesel Film Yarışması'na 1453 başvuru
Bir son dakika haberine göre UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü Safranbolu ilçesinde "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla gerçekleştirilecek 21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamındaki "Belgesel Film Yarışması"na başvurular sona erdi.
Unesco Dünya Miras Listesi - 25.08.2020
Sağlık Müzesi Müdürlüğüne öğretim görevlisi Pehlivancık atandı
Tıp Medresesi ve Darüşşifa alanı ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bu ata mirasının yönetim sorumluluğunu, müzemizi bulunduğu mertebeden daha da ileriye taşıyacağına inandığımız Ruhi Pehlivancık kardeşimize teslim ettik, kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bugüne kadar müzemize emek veren arkadaşlarımıza ise katkıları için teşekkür ediyoruz." Pehlivancık, ziyaretçi sayısında kırdığı rekorlarla Edirne'nin en çok ziyaret edilen mekanlarının başında gelen, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan tek üniversite müzesi olan Sultan II.
Unesco Dünya Miras Listesi - 01.08.2020
Dünya mirası Nemrut'ta Kurban Bayramı yoğunluğu
Güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı'nda, Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşanıyor.
Unesco Dünya Miras Listesi - 19.07.2020
Son dakika haber... "Korumanın başkenti"nde ziyaretçi yoğunluğu
Ülkenin kent ölçeğinde UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, genellikle 3 katlı, 6-8 odalı, ihtiyaca uygun tasarlanarak estetik biçimde şekillendirilmiş geleneksel evlerin bulunduğu tarihi ilçe, yeni normalleşme süreciyle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı oldu.
Unesco Dünya Miras Listesi - 17.07.2020
Safranbolu'daki asırlık "gezi evi" restore ediliyor
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Kaymakamlar Gezi Evi restore ediliyor.
Unesco Dünya Miras Listesi - 17.07.2020
Kremlin: Ayasofya kararı Rus-Türk ilişkilerine zarar vermez
Peskov, Avtoradyo'ya verdiği röportajda Ayasofya'nın statüsüyle ilgili alınan karara da değinerek, şunları kaydetti: "Ayasofya kararının Rus-Türk ilişkilerine zarar vereceğini düşünmüyorum. Bu meselenin Türkiye'nin içişleri olduğuna yönelik bizim resmi devlet pozisyonumuz var. Türk ortaklarımızın herhangi bir kararda Ayasofya'nın daha önce UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan bir yapı olduğunu dikkate alacağını umuyoruz, birçok Hristiyan ve Ortodoks için kutsal bir anlamı olduğunu dikkate alacağını umuyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Unesco Dünya Miras Listesi Haberleri | Unesco Dünya Miras Listesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Unesco Dünya Miras Listesi haberleri, son dakika unesco dünya miras listesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! Bursa tarihi dokusu ile yeniden 'Yeşil Bursa' oluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 15:00:29. #1.16#

title