UNESCO DÜNYA MİRAS LİSTESİ HABERLERİ

Unesco Dünya Miras Listesi Haberleri

Unesco Dünya Miras Listesi haber, Unesco Dünya Miras Listesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Unesco Dünya Miras Listesi - 17.11.2020
Safran üretiminde en verimli yıl
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 40 bin liradan satılması dolayısıyla "dünyanın en pahalı baharatı" olarak bilinen safranda hasat verimli geçti.
Unesco Dünya Miras Listesi - 02.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ne 2000'de alınan Sümela Manastırı'nın daha önce hiç ziyarete açılmamış olan bölümlerinin de üçüncü etap olarak planlandığını, 2021'de tamamlanacağını dile getiren Ersoy, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki varlık sayısının 2020 yılı itibarıyla 83'e ulaştığını belirtti.
Unesco Dünya Miras Listesi - 21.10.2020
Mezopotamya'nın turistik zenginlikleri Rusya pazarında tanıtılıyor
Gaziantep'te temaslarda bulunan acenta sahipleri, Şanlıurfa'da da UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe'de yeni faaliyete geçen sıcak hava balonuyla uçuş gerçekleştirdi.
Unesco Dünya Miras Listesi - 19.10.2020
Son dakika haber | Bursa Ulu Cami göründü, sıra hanlarda
Sıra hanlarda Yıkımların tamamlanmasının ardından bölgede uygulanacak projenin belirlenmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje yarışmasıyla ilgili süreç de devam ediyor. Yarışla ile Bursa tarihine damga vuracak bir projenin ortaya çıkmasını ümit ettiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Çarşıbaşı, tam anlamıyla bir açık hava müzesi olan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin girişidir. Bölgede 14 han, 1 bedesten, 13 açık çarşı, 7 üstü örtülü çarşı, 11 kapalı çarşı, 4 pazar alanı, 21 cami, 177 sivil mimarlık örneği yapı, 1 okul ve 3 türbe bulunuyor. Sultan külliyeleri ve Cumalıkızık ile birlikte Bursa'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almasını sağlayan bu alan, korunması ve gelecek nesillere taşınması gereken evrensel bir miras.
Unesco Dünya Miras Listesi - 05.10.2020
Safranbolu'nun mis kokulu lavanta tarlaları cezbediyor
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde tarlalarda açan mis kokulu lavanta çiçekleri, görenleri hayran bırakıyor.
Unesco Dünya Miras Listesi - 24.09.2020
Son dakika haber... 21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışmasında finalistler belirlendi
Son dakika haberi: UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü Safranbolu ilçesinde "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla yarın başlayacak ve 3 gün sürecek 21.
Unesco Dünya Miras Listesi - 22.09.2020
Son dakika haber: Bursa'da 20 bin konut kentsel dönüşümle 2024'e kadar yenilenecek
Gelen son dakika haberlerine göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa genelinde 70 bin riskli bağımsız birimin bulunduğunu belirterek, şu anda devam eden projelerde 20 bin bağımsız birimin kentsel dönüşümünün sürdüğünü bildirdi.
Unesco Dünya Miras Listesi - 22.09.2020
Son Dakika | Bursa'da 20 bin konut kentsel dönüşümle yenileniyor
Bir son dakika haberine göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa genelinde olası bir deprem açısından 70 bin riskli bağımsız birimin bulunduğunu ve şu anda devam eden projelerle 20 bin bağımsız birimin dönüşümünün sürdüğünü belirterek, "Yani şu anda toplam riskli konut stokunun yüzde 30'unu yeniliyoruz.
Unesco Dünya Miras Listesi - 16.09.2020
Son dakika haberi... İzmir'deki müze ve ören yerlerini 8 ayda 433 bin 532 ziyaretçi gezdi
AA muhabirinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne 2015 yılında alınan Efes Antik Kenti, bölgenin en çok turist çeken tarihi alanlar listesinde pandemi döneminde de yine açık ara ilk sırada yer aldı.
Unesco Dünya Miras Listesi - 15.09.2020
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali yarışmalarına 97 ülkeden başvuru
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü Safranbolu ilçesindeki festival, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Unesco Dünya Miras Listesi Haberleri | Unesco Dünya Miras Listesi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Unesco Dünya Miras Listesi haberleri, son dakika unesco dünya miras listesi haber ve gelişmeleri burada. Tarihi ilçe sessizliğe büründü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 12:31:31. #1.16#

title