UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI HABERLERİ

Unesco Dünya Kültür Mirası Haberleri

Unesco Dünya Kültür Mirası haber, Unesco Dünya Kültür Mirası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Unesco Dünya Kültür Mirası - 04.08.2020
Yemen'deki Husilerden selin vurduğu Sana için BM'ye çağrı
Yemen'deki İran destekli Husiler, kontrolleri altında bulunan başkent Sana'nın tarihi mirasının, şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinden korunması için Birleşmiş Milletlerden destek istedi.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 03.08.2020
EDİRNE'NİN TARİHİ SAĞLIK MÜZESİNE, BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI
EDİRNE'nin Osmanlı'dan miras en önemli eserlerinden, UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesindeki 2'nci Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Kurban Bayramı dolayısıyla çevre illerden gelen ziyaretçilerin akınına uğradı.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 29.07.2020
TARİHİ SURLARIN ÜSTÜNDE DEFİNE KAZISI
ALTTAN ARAÇ VE İNSANLAR GEÇERKEN ONLAR SURDA KAZI YAPTI"Kazılan çukur surlarda çökmeye neden olabilir"- Definecilerin hedefi olan sur havadan da görüntülendiHaber-Kamera: Beyza Nur GÜLER - Harun UYANIK - Ersan SAN / İSTANBUL, DÜNYA kültür mirası listesinde olan bin 700 yıllık tarihi...
Unesco Dünya Kültür Mirası - 27.07.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanyol mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO içerisinde müttefikler arasındaki dayanışmanın tam olması gerektiğini belirterek, "Bir NATO müttefikinin, NATO'nun desteğine ihtiyacı olduğu zamanda başka ön şartlar koymak, bu ittifakı zayıflatır.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 27.07.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanyol mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (1)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına ilişkin, "Bugüne kadar İspanya gibi diğer ülkeler de her şeyden önce Ayasofya'nın Türkiye'nin bir egemenlik meselesi olduğunu kabul ettiler.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 24.07.2020
Ayasofya'nın ibadete açılması Avustralyalı Müslümanlar tarafından sevinçle karşılandı
Avustralyalı Müslümanlar, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını sevinçle karşıladı.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 24.07.2020
Yesemek'in UNESCO'nun kalıcı listesine alınma çalışmaları
Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS), Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Gaziantep'teki Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi'nin kalıcı listeye alınması için danışmanlık ve teknik destek sağlayacak.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 24.07.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, 86 yıl sonra yeniden ibadete açılıyor
İstanbul'un fethine kadar 916 yıl kilise, 1453'ten 1934'te alınan kararla müze oluncaya dek cami olarak kullanılan, 86 yıl müze olarak hizmet veren Ayasofya, Türkiye'de yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yapılar arasında bulunurken UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de yer alıyor.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 23.07.2020
Vakıf Kültür Varlıklarının Restorasyonlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de
Vakıf kültür varlıklarının onarımları ve restorasyonları ile çevre düzenlemesine ilişkin usul ve esaslara göre, yükleniciye, sözleşmenin uygulanması sürecinde usul ve esaslarda sayılan yasak fiil ve davranışları sonucunda bir yıldan az olmamak ürere iki yıla kadar bütün kamu kurum ve...
Unesco Dünya Kültür Mirası - 23.07.2020
Hititlerin başkenti Hattuşa'da 114'üncü kazı sezonu başladı
Hititlerin başkenti Hattuşa'ya ev sahipliği yapan Çorum'un Boğazkale ilçesindeki kazı çalışmaları, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlere uygun başladı.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 22.07.2020
UCLG-MEWA'dan Ayasofya Camisi'ne destek mesajı
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ayasofya'nın cami olarak yeniden açılması bir meşruiyet sorunu yaratmayacağı gibi, vakıflar hukuku açısından da bir gerekliliktir. 2012 yılından itibaren, İstanbul şehir imar planlarında da Ayasofya, 'cami-müze' ismiyle anılmaktadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Ayasofya Camisi'nin, müze statüsünde kalmaktansa asıl hüviyeti olan ibadethaneye çevrilmesi, bu kıymetli mirasın korunması ve ihyası açısından yerinde bir karardır.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 19.07.2020
Pandemi sürecinde çiftlerin fotoğraf mekanı tarihi "İçkale" oldu
Özellikle hafta sonu yoğunluğun yaşandığı İçkale'de çiftler, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi surlar ve Hevsel Bahçeleri, Artuklu Sarayı, Hz.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 17.07.2020
Ayasofya'nın camiye çevrilmesi kararı ve teo-politik tepkiler
İstanbul'un fethinin önemli bir sembolü ve Türkiye'nin egemenliğinin göstergelerinden biri olan Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılma kararı, hiç şüphesiz Türkiye'de ve Müslüman coğrafyalarda genel olarak büyük bir sevinçle karşılanmıştır.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 17.07.2020
İstanbul Havalimanı Müzesi, "Türkiye'nin Hazineleri-Tahtın Yüzleri" sergisiyle açıldı
"Türkiye'nin Hazineleri; Tahtın Yüzleri" sergisinde 29 müzeden 316 eserin yer alacağını aktaran Yerlikaya, şu bilgileri verdi: "Anadolu'nun ve İstanbul'umuzun binlerce yıllık birikimini, kralların, imparatorların kişisel eşyalarını, portrelerini, bir zamanlar dünyanın yönetildiği ecdat tahtını en modern teknolojik imkanlarla sergileyeceğiz. (İstanbul Havalimanı Müzesi) 90. müzemiz oluyor. Ülkemizin UNESCO dünya kültür mirası alanlarını 18 dijital ekranda ayrıca tanıtacağız.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 15.07.2020
İSTANBUL'DA SURLARDA ÇÖKME:  20 BURÇA DİKKAT
İSTANBUL'un yıkılmaya yüz tutan tarihi surlarının bir bölümünde daha, dün gece çökme meydana geldi.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 14.07.2020
Son Dakika | Sözcü Aksoy'dan, AB Yüksek Temsilcisi Borrell'e 'Doğu Akdeniz' cevabı
Son dakika haberi: DIŞİŞLEİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in, Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamasına cevaben, "Bu meselelerin çözümü için atılacak ilk adımlar Ada'daki hidrokarbon kaynaklarının adil paylaşımı, diyalog kanallarının...
Unesco Dünya Kültür Mirası - 13.07.2020
Çelik: Ayasofya'nın bütün özellikleri korunacaktır
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, UNESCO'nun Ayasofya'nın Dünya Kültür Mirası statüsünün gözden geçirileceğini açıklaması ile ilgili "Evrensel mirasının korunması konusunda Türkiye her türlü iş birliğine açıktır, bu mirası lekeleyen bir yaklaşım içinde hiçbir zaman olmamıştır, bundan sonra...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Unesco Dünya Kültür Mirası Haberleri | Unesco Dünya Kültür Mirası Haber - Haberler - Sayfa 9 - Unesco Dünya Kültür Mirası haberleri, son dakika unesco dünya kültür mirası haber ve gelişmeleri burada. DENİZLİ GİZLİ PAMUKKALE KAKLIK MAĞARASI'NDA ÇÖKME TEHLİKESİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 09:58:12. #1.14#

title