UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI HABERLERİ

Unesco Dünya Kültür Mirası Haberleri

Unesco Dünya Kültür Mirası haber, Unesco Dünya Kültür Mirası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Unesco Dünya Kültür Mirası - 28.01.2021
Fransız ve AB heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan'ı ziyaret etti
Gürkan ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Arslantepe Höyüğü ile ilgili de bilgi vermesinin ardından Snrech, Cat ve Kaştı'ya kayısı ve kılıç hediye etti.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 19.01.2021
"Beyaz örtü" Diyarbakır'ın tarihi mekanlarında güzel görüntü oluşturdu
Mevsimin ilk karının düşmesiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Diyarbakır Surları, İslam'ın 5.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 08.01.2021
Turistlere gezilerinde rehberlik sağlayacak "Rota Kars" kitapçığı hazırlandı
Kars'ın tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile son yıllarda göze çarpan turizm destinasyonlarından biri haline geldiğini ifade eden Arslan, şöyle konuştu: "Kitapçıkta, Kars'ın coğrafi durumu ve kısa tarihçesiyle başlayarak özellikle Kars Vadisi olarak da bilinen Kars Kalesi eteklerindeki Osmanlı devri kültür varlıkları ile Ani Ören Yeri, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Çıldır Gölü gibi önemli merkezler konu olarak ele alındı. Kitapçık ile Kars'ın sadece tarihi değerleri değil, aynı zamanda kültürel ve doğal güzelliklerinin de tanıtılması amaçlandı. Bu bağlamda, başta Kars Kalesi ve çevresindeki Osmanlı devri eserleri ile 19. yüzyılda inşa edilen tabyalar da anlatılmış oldu." Kentin Türk-İslam dokusu ile Rus işgalinden miras kalan Baltık mimarisi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Ani Ören Yeri'nin ise ayrı bir bölümle tanıtıldığını anlatan Arslan, "Aşıklık geleneği, cirit ve yöre yemeklerinin de kitapçıkta yer alması sağlandı.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 05.01.2021
"Dünya mirası" Nemrut, 5 yılda 530 bin ziyaretçi ağırladı
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, Adıyaman'ın Kahta ilçesi sınırlarındaki Nemrut Dağı, Kommagene Krallığı'na ait 50 metre yüksekliğinde 150 metre çapında tümülüs ile pek çok dev esere ev sahipliği yapıyor.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 26.12.2020
Nemrut Dağı'nda AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki Nemrut Dağını ziyaret eden yerli turist Burhan Işık, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 26.12.2020
Bakan Karaismailoğlu dünyanın en uzun taş köprüsü için müjdeyi verdi
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 28 Kasım Pazartesi tarihi Uzunköprü'nün ihaleye çıkacağı müjdesini verdiUlaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarihi köprü de yapmış olduğu konuşma da 28 Kasım pazartesi günü tarihi köprünün ihalesini yapacaklarını duyurdu.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 15.12.2020
Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan "Yerebatan Sarnıcı"na ilişkin açıklama Açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, son günlerde gündeme gelen Yerebatan Sarnıcı'nın ivedilikle güçlendirilmesi gerektiği ve Koruma Bölge Kurulunun konuyu bir tülü karara bağlamadığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 08.12.2020
Son Dakika | Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (2)
Ersoy, şöyle devam etti: "2000 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ne alınan Sümela Manastırı'ndaki çalışmaların birinci etabı 25 Mayıs 2019'da, ikinci etabı da 28 Temmuz 2020'de tamamlanmıştır.
Unesco Dünya Kültür Mirası - 08.12.2020
Kapadokya'yı kasımda 87 bin 700 turist gezdi
???????UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak hava balon turu başta olmak üzere çeşitli etkinlikleriyle turistlerin beğenisini kazanan bölgede, geçen ay yerli ve yabancı binlerce konuk ağırlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Unesco Dünya Kültür Mirası Haberleri | Unesco Dünya Kültür Mirası Haber - Haberler - Sayfa 6 - Unesco Dünya Kültür Mirası haberleri, son dakika unesco dünya kültür mirası haber ve gelişmeleri burada. Kapadokya'da balon turları kar nedeniyle durduruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 20:52:06. #1.15#

title