Unatıkan: "Arazinin Zorluya Gitmesi Güzel Oldu"

Unatıkan: "Arazinin Zorluya Gitmesi Güzel Oldu"

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bugün İhalesi Yapılan Karayolları Arazisinin 800 Milyon Dolara Bir Türk Sermaye Olarak Zorlu Grubu"nun Almasından Memnun Olduğunu Söyledi. Unakıtan, "Memnun Oldum. Global Bir Sermaye de Olabilirdi. Türk İşadamı da Olurdu. Bizim Zorlu Tanıdığımız Bildiğimiz Bir İşadamı. Muvaffak Olmuş Bir İşadamı. Parası da Vardı. Dolayısıyla Burada da Kullandı. Güzel Bir Şey" Dedi.

Unatıkan:

-Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bugün ihalesi yapılan Karayolları arazisinin 800 milyon dolara bir Türk sermaye olarak Zorlu Grubu"nun almasından memnun olduğunu söyledi. Unakıtan, "Memnun oldum. Global bir sermaye de olabilirdi. Türk işadamı da olurdu. Bizim zorlu tanıdığımız bildiğimiz bir işadamı. Muvaffak olmuş bir işadamı. Parası da vardı. Dolayısıyla burada da kullandı. Güzel bir şey" dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara'da temaslarda bulunan Arzuhan Doğan Yalçındağ başkanlığındaki TÜSİAD heyetini kabul etti. Toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlaya Unakıtan, Karayollarına ait olan ve İstanbul'un en değerli arazisi olarak nitelendirilen arsanın bugün yapılan özelleştirme ihalesini değerlendirdi.

Unakıtan, 800 milyon dolarlık ihale bedeliyle ilgili olarak "İyi buluyorum. Güzel. Beklediğimizin üstünde bir fiyat teşekkül etti. Yani oldukça iyi buluyorum" dedi. İhaleden elde edilen gelirin, ilgili kanun kapsamında Karayolları'na geri döneceğine işaret eden Bakan Unakıtan, "Satıştan dolayı elde edilecek gelirlerin tamamı karayollarının yapımında kullanılacak" diye konuştu.

Gazetecilerin ihaleyi bir Türk firmasının kazanmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Unakıtan, bu durumdan memnun olduğunu söyledi. İhaleyi kazanan firmanın global bir sermaye de bir Türk firması da olabileceğini kaydeden Unakıtan, "Bizim zorlu tanıdığımız bildiğimiz bir işadamı. Muvaffak olmuş bir işadamı. Parası da vardı. Dolayısıyla burada da kullandı. Güzel bir şey" yorumunda bulundu.(ANKA)

Kaynak: ANKA