Unakıtan: Söz Söyleyene Aittir

Unakıtan: Söz Söyleyene Aittir

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kendisine 'Joe Dalton' Benzetmesinde Bulunan CHP Lideri Deniz Baykal'a İse 'Söz Söyleyene Aittir' Diye Cevap Verdi.

Unakıtan: Söz Söyleyene Aittir

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Katarlılar'ın yatırımı seven insanlar olduğunu belirterek, "Onları buraya (Afyonkarahisar) getirin. İyi misafir edin, iyi ağırlayın. Afyon'un iyi yemeklerinden yedirin. Bak yayla gibi havası var, gösterin onlara" dedi. Bakan Unakıtan, kendisine "Joe Dalton" benzetmesinde bulunan CHP lideri Deniz Baykal'a ise "Söz söyleyene aittir" diye cevap verdi.

Afyonkarahisar'da Doha, Doğuş ve Güzbeyler ortak girişimiyle yaptırılacak olan termal otel ve golf merkezinin temel atma törenine katılan Bakan Unakıtan, tören alanına eşi Ahsen hanımla birlikte el ele geldi. Törende konuşan Unakıtan, uzun yıllardan beri Türkiye'ye yabancı sermaye gelmediğini hatırlatarak, "Şimdi Türkiye'de ekonomik istikrarın, güvenin ve yatırım ortamının gelişmesiyle, yabancı sermaye de geliyor ve Türkiye'ye yatırım yapıyor. Bunların içinde en nazlı sermaye Ortadoğu sermayesidir. Uzun

uğraşlar sonunda Türkiye'nin bütün dünyadaki imajının yükselmesi, güven ve istikrarının yükselmesi suretiyle adeta yıldızlaşan bir duruma gelmesinden sonra gelmeye başladılar. Hiç merak etmeyin bunlar artarak devam edecek" diye konuştu.

"ESTERGON KALESİ" ESPİRİSİ

Güzbeyler Grubu yetkilisi Mehmet Emin Güzbey'in, "Katar Emiri'nin sizlere çok selamı var" sözüne atıfta bulunan Unakıtan, "Ve aleyküm selam. Aldık, kabul ettik. Ama o selamın manası çok fazla. Çok daha tesis kazandır buraya. Onun selamı bu taraflara yeter, Afyon'u ihya eder. O, öyle bir Emir'dir. Onun için bunun kıymetini bilin ve daha fazla yatırım isteyin. Onları buraya getirin. İyi misafir edin, iyi ağırlayın. Afyon'un iyi yemeklerinden yedirin. Bak yayla gibi havası var, gösterin onlara. Buraya

yatırımı çokça getirin. Bu sadece termal tesis değil, başka tesisler de üretin kendi kafanızdan. Onları da getirin" şeklinde konuştu.

Konuşma yaptığı 4 metrelik platformu da esprili bir dille eleştiren Unakıtan, "Burada konuşma şeyini bile değişik yapmışsınız. Estergon Kalesi gibi kürsü yapmışsınız yani burayı. Ne güzel" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından tesisin temelini atan Unakıtan, kabine üyelerini Daltonlar'a, kendisini de Joe Dalton'a benzeten CHP Genel Başkanı Deniz Başkal'a cevap verdi. Unakıtan, "Valla demek ki o kafasında Daltonlar'ı çok düşünüyor. Kendisi benzetiyor ki, başkalarını da benzetmeye çalışıyor. O

kendisine ait bir sorun. Bize ait sorun değil. Söz söyleyene aittir derler ya, benzetene ait bunlar" dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, tören sonunda kendisine ikram edilen mercimekli bükmeyi yiyerek ayran içti. Temel atma törenine katılacağı duyurulan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ise memleketi Aydın'daki programının uzaması sonucu gelemedi.

282 bin metrekarelik arazi üzerinde gerçekleştirilecek olan proje içerisinde, bin 111 yataklı termal otel, alışveriş ve eğlence merkezi, golf sahası, botanik bahçesi, aquapark ve villalar yer alacak. Termal tesislerde 550, diğer alanlarda 450 olmak üzere toplam bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan tesis, 57 milyon dolara mal olacak. Tesisin, 30 Ağustos 2009 tarihinde hizmete açılması planlanıyor.

(ATA-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA