Unakıtan: "Sistemin Güvenilirliliğinde Sorun Yok"

Unakıtan: "Sistemin Güvenilirliliğinde Sorun Yok"

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bir Süre Önce Gündeme Gelen Vergi Dairelerindeki 'Köstebek' Olayının, Sistemin Güvenilirliliği ile İlgili Olmadığını Söyledi.

Unakıtan:

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bir süre önce gündeme gelen vergi dairelerindeki ''Köstebek'' olayının, sistemin güvenilirliliği ile ilgili olmadığını söyledi.

Bakan Unakıtan, Niğde Valisi Gündüz Beder'i ziyaretinde gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, ''Köstebek'' olayı ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Soruşturmanın güvenliği açısından soruşturma tamamlanana kadar bu konuda açıklama yapılmamasını istediğini ifade eden Unakıtan, soruşturma tamamlandıktan sonra elde edilen bilgileri kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

Söz konusu olayın, sistemin güvenilirliliği ile ilgili olmadığını vurgulayan Unakıtan, ''Sistemimiz son derece güvenli, ancak sisteme girme yetkisi olan bazı kişilerin yetkisi ve görevi dışında sisteme girmesi söz konusu. Bu konuda müfettişlerimizin başlattığı soruşturma sürüyor. Soruşturma tamamlanana kadar bu konuda açıklama yapılmamasını istiyorum. Çünkü vatandaşımız yanıltılabiliyor'' dedi.