Unakıtan: 'Sarkozy'nin Gerçekçi Davranacağını Tahmin Ediyorum'

Unakıtan: 'Sarkozy'nin Gerçekçi Davranacağını Tahmin Ediyorum'

Maliye Bakanı Kemal Unatıkan, Fransa'da Bugün Cumhurbaşkanlığı Görevine Başlayan Nicolas Sarkozy'nin, Türkiye Konusunda Daha Gerçekçi Davranacağını Tahmin Ettiğini Söyledi.

Unakıtan: 'Sarkozy'nin Gerçekçi Davranacağını Tahmin Ediyorum'

Maliye Bakanı Kemal Unatıkan, Fransa'da bugün cumhurbaşkanlığı görevine başlayan Nicolas Sarkozy'nin, Türkiye konusunda daha gerçekçi davranacağını tahmin ettiğini söyledi.

Kemal Unatıkan, 2 gündür Fransa'nın başkenti Paris'te süren OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) Bakanlar Konseyi toplantısının ardından, bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında, Sarkozy'nin Türkiye'nin AB üyeliği karşıtı politikalarının hatırlatılması üzerine Unatıkan, AB'de kararların hep birlikte alındığını ve Sarkozy'nin tek başına müzakereleri engelleyemeyeceğini hatırlatarak, ''Sarkozy'nin, seçim sonrası Türkiye konusunda daha gerçekçi davranacağını tahmin ediyorum'' dedi.

''Sarkozy'nin Türkiye politikasını hep birlikte göreceğiz'' diyen Unatıkan, AB üyesi ülkelerinin kendi imza attıkları metinlerin ve taahhütlerini görmemezlikten gelemeyeceklerini savundu.

Sarkozy'nin Türkiye ile ilgili açıklamalarını seçim atmosferine bağlayan Unatıkan, yeni cumhurbaşkanının gerçeklerle yüzyüze geldiğinde farklı davranabileceğini ileri sürdü.