Umut Haberleri

Umut haber, Umut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umut - 16.10.2021
Arena Enerji, EIF'te sektörle bir araya geldi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Arena Enerji Grup Satış Müdürü Aslıhan Kılıç, enerji sektöründe güneş enerjisi santrali projeleri için beklentinin yüksek olduğunu belirterek, şunları kaydetti; "Pandemi sonrasında sektörün bir araya geldiğini görmek gerçekten umut verici.
Umut - 16.10.2021
Mevlana'nın 22. kuşak torunu Manisa'daki törene katıldı
"Kütüphanelerde yer bulan Mevlana'nın eserlerinden, sadece bugün değil, aslında yüzyıllardır ilham aldığımızı görüyoruz. Onun sadece doğumunu değil vefatını da Şeb-i Aruz törenleri kapsamında büyük bir coşkuyla kutluyor; kendisinin öğretilerini her fırsatta anmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer veren Doç. Dr. Nuri Şimşekler; bugün, Türkiye'de yazılan yüksek lisans ve doktora tezlerinin arşivlendiği YÖKTEZ sisteminde Mevlevilik kültürüne dair araştırmalar yapan çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezinin bulunduğu açıklamasını yaparak, Mevlana'nın öğretilerinin edebiyattan güzel sanatlara, psikolojiden filolojiye ve iletişim çalışmalarına uzanan bir yelpazede araştırmaya konu olduğunun sevindirici bir gelişme olduğuna değindi. Bu ilginin artarak devam ettiğini, akademinin teveccühünün insanlık adına umut verici olduğuna da dem vuran Şimşekler, Mevlana'nın Türkiye'de Atatürk'ten sonra adına enstitü açılan ilk şahsiyet olmasının kendisine verilen kıymetin göstergesi olduğunu kaydetti.
Umut - 15.10.2021
70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu İstanbul'da başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sadece terör örgütlerinin önüne geçmede değil, İslam dünyasında kız çocuklarının okullaşma oranının yükselmesine de imam hatip okullarının müspet katkı yaptığını belirterek, şöyle devam etti: "İmam hatip okullarındaki 1990 yılında yüzde 23, 5 olan kız öğrenci oranı, 2016 yılından itibaren her yıl yüzde 53'lerde devam etmiştir. Aynı şekilde 2014 yılından itibaren başlayan örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi de eğitim sistemimizin önemli bir ihtiyacını gidermektedir. Halihazırda 194 imam hatip ortaokulunda 18 bin 536 öğrencinin yer aldığı bu projeyle çocuklarımız yıl kaybı olmadan okul ortamından ve derslerinden geri kalmaksızın hafızlık yapma imkanına kavuşmuştur. Proje kapsamında aralarında kendi torunumun da bulunduğu yaklaşık 3 bin evladımız hafızlığını tamamlayarak icazetlerini almıştır. " "Son 70 yıllık tarihi boyunca imam hatip okullarından hep ülkesine gönülden bağlı gençler çıkmıştır" İmam hatipleri sadece Türkiye'ye imam ve müezzin yetiştiren meslek okulları olarak görmenin hem hatalı hem de eksik bir yaklaşım olacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Bu okulların milletimiz tarafından bu derece sahiplenilmesinin sebebi imanlı, ahlaklı, vatansever, değerlerine bağlı, çalışkan, idealist, özgüveni yüksek nesiller yetiştirmesidir. Son 70 yıllık tarihi boyunca imam hatip okullarından hamdolsun hep ülkesine ve milletine gönülden bağlı gençler çıkmıştır. Bu okullardan şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz gibi Hakk'ın ve adaletin tecellisi yolunda can veren kahramanlar çıkmıştır. Bu okullardan hafız çıkmış, alim çıkmış, doktor, mühendis, hakim, avukat, bürokrat, iş adamı, siyasetçi, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı çıkmış. Ama Allah'a hamdolsun kendi insanına kurşun sıkan hain çıkmamıştır. Aklını ve iradesini Pensilvanya'daki şarlatana kiraya verenlerin 28 Şubat döneminde darbecilerle iş birliği içinde imam hatip okullarına düşmanlık yapmasının sebebi işte budur. " Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "İmam Hatip okulları, milletimizin bugününe ve istikbaline umut olmaktadır" Diyanet İşleri Başkanı Prof.
Umut - 15.10.2021
Kuveyt'ten Filistinli mülteciler için çalışan BM kuruluşuna 21,5 milyon dolar yardım
Lazzarini, Filistinli mültecilerin büyük umutsuzluk ve bilinmezlik içinde olduğu bir zamanda bir Arap ülkesinden gelen bu dayanışma örneğinin, mülteciler için "yalnız olmadıkları" mesajı taşıdığını ve umut ışığı olduğunu dile getirdi.
Umut - 14.10.2021
Emekli tümmiral Yaycı, Sakarya'da konferansa katıldı
Yaycı, 10 senedir, özellikle de 5-6 yıldır Türkiye'nin cumhuriyet tarihinde hiç sahip çıkmadığı kadar denizlerine sahip çıktığını ve hassasiyetin son zamanlarda daha da artığını belirterek, Türkiye'nin denizcilik alanında umut vadettiğini kaydetti.
Umut - 14.10.2021
TBMM Genel Kurulu
Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ırkçı saldırılar gerçekleştirdiğini, düzensiz göçün çoğaldığını, milyonlarca insanın savaşlar yüzünden evlerinden edildiğini anlatan Özkan, "Tüm bunlara baktığımızda 'Dünya 5'ten büyüktür' sözünün ne kadar büyük bir umut olduğu ortada.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Umut Haberleri | Umut Haber - Haberler - Sayfa 8 - Umut haberleri, son dakika umut haber ve gelişmeleri burada. Kovid-19'dan hayatını kaybeden sağlık çalışanları için hatıra ormanı oluşturuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 20:32:00. #1.16#

title