Umut Haberleri

Umut haber, Umut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umut - 13.10.2021
Mersin Devlet Opera ve Balesi çocuk müzikali sahneleyecek
Süleyman Tekin'in yöneteceği eserin müziklerini Murat Cem Orhan, koreografisini Berna Turhan İleri, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Kurtdere, ışık tasarımını Barış Arslan, video projeksiyonunu Umut Sinan Özdemir yürütecek.
Umut - 13.10.2021
Kaderi değiştirecek kararlar…
TRT 1 ekranlarında yayınlanan, İzleyicilerin Perşembe gününü sabırsızlıkla beklediği ve ekranların başından bir an olsun ayrılmadığı 'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'nda yine aksiyon dolu ve sürprizli bir bölüm ekranlara gelecek.
Umut - 12.10.2021
Ümit Milliler, Kazakistan'ı mağlup etti
STAT: Shakter Stadyumu HAKEMLER: Rohit Saggi, Geir Isaksen, Morten Jensen, Kristoffer Hagenes KAZAKİSTAN: Danil Ustimenko- Lev Skvortsov, Sagi Sovet (Dk. 84 Nurbergen Nurbol), Adilbek Zhumakhanov, Zhalgas Zhaksylykov, Sultan Saganev, Elkhan Astanov, Abylaikhan Zhumabek (Dk.81 Vyacheslav Shvyrev), Arman Kenessov, Dinmuhammed Kashken, Yerkebulan Seidakmet TÜRKİYE: Ersin Destanoğlu- Bünyamin Balcı, Serdar Saatçı, Cenk Özkaçar, Eren Elmalı, Gökdeniz Bayrakdar (Dk. 64 Barış Alper Yılmaz), Umut Güneş, Enis Destan (Dk.
Umut - 12.10.2021
Samsun'da bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı
19 Mayıs Mahallesi Umut Sokak'ta birlikte oturan M.
Umut - 12.10.2021
Şentop: Türkiye ve İtalya iş birliği içinde çalışma iradelerini G20'ye de taşımalıdır
Şentop, makalede şu ifadeleri kullandı: "Son 20 yılda küresel ortama 11 Eylül gibi terör saldırıları, Arap Baharı gibi politik kırılmalar, Kovid- 19 gibi salgınlar, çeşitli krizler ve belirsizlikler hakim oldu. Birçok ülkenin ve uluslararası kuruluşların tüm bu gelişmeler karşısında aciz kaldığı ve ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap veremediği herkesin malumudur. Böyle bir dönemde G20'nin kendisinden beklenen liderliği sergilemesi önem taşımaktadır. Bu çerçevede, Türkiye ile İtalya bölgesel ve küresel meselelere çözüm bulmak için iş birliği içinde çalışma iradelerini G20'ye de taşımalıdır. Yine İtalya'nın Türkiye'nin AB üyelik sürecine ve Türkiye- AB ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik verdiği ilkesel destek memnuniyet vericidir. Ancak Türkiye, İtalya'nın bu konuda daha aktif bir tutum benimsemesini ve desteğini önümüzdeki dönemde de devam ettirmesini beklemektedir. Akdeniz Havzası'nda paylaştıkları ortak tarih ve değerlerin yanında müşterek menfaatleri de bulunan İtalya ve Türkiye stratejik ortaklığa sahip dost ve müttefik iki ülkedir. Mevcut stratejik ortaklık ikili, bölgesel ve küresel konularda çok yönlü iş birliği geliştirmek için önemli bir zemin sunmaktadır."  İki ülke arasında ekonomik anlamda da potansiyeli yüksek, güçlü ilişkiler bulunduğuna işaret eden Şentop, "İtalya, Türkiye'nin ekonomi ve ticaret alanında önemli bir ortağıdır. Geçtiğimiz yıl, 977 milyon dolarlık yatırımla İtalya, ülkemize en fazla doğrudan yatırım yapan ülke oldu. Salgın öncesinde 20 milyar dolar olan iki ülke, aralarındaki ticaret hacminin 30 milyar dolara çıkartılması hedefine ulaşmak için birlikte çalışmayı sürdürmelidir. Bu bağlamda 2021 yılının ilk yedi ayındaki ikili ticaretin, salgın öncesindeki seviyeyi aşması umut vericidir.
Umut - 12.10.2021
AK Parti'li Çilez: "Güçlendirilmiş parlamenter sistemi süslü kelime olarak ortaya atıyorlar"
Güçlendirilmiş parlamenter sistemin ne olduğuyla ilgili halen bir ses seda olmadığını söyleyen Çilez, bu sistemin millete bir umut gibi sunulduğunu ve tüm problemlerin çözüleceğinin ifade edildiğini aktardı.
Umut - 12.10.2021
"Umut Veren Genç Liderler 5. Yılında"
"Umut Veren Genç Liderler 5. Yılında"Kaymakamımız Sayın Halil YAZICI, Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, "Enderun'dan En Gürün'e Model Motivasyonlu Rehberlik Projesi" kapsamında, ilçemizde tüm liselerin sınıf başkanları, pansiyon başkanları ve onu kurulu başkanlarının katılımları...
Umut - 12.10.2021
Cansuyu Derneği, Burundi'de 20 su kuyusu açtı
Doğu Afrika ülkesi Burundi'nin kurak bölgelerinde 20 temiz su kuyusu açılışı gerçekleştirerek bölge halkının hizmetine sunan dernek, on binlerce insana umut oldu.
Umut - 12.10.2021
Torku Şekersporlu Ali İhsan Eğin Balkan Şampiyonu oldu
Torku Şekerspor ve Milli Takım antrenörü İsmail Uğurlu da, "Torku Şekerspor olarak gençlerimizi sporun içinde tuttuk, biz bu gençlerimizi sporun içinde tutarken destek aldığımız kurumlarımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Torku Şekerspor Kulübü olarak gençlere yönelik bir çalışma yürüttük. Onursal Başkanımız Recep Konuk'un vizyonu doğrultusunda kendi evlatlarımızı, alt yapıdan alarak profesyonelliğe taşıyalım fikri ile yola çıktık. Aslında bu sürecin sonuna geldik, bundan sonra başarılar gelmeye başlayacak. Balkan Şampiyonasında da bunu gördük. Zorlu parkurların yer aldığı zirve finişinde kar yağışının olduğu yarışları geçerek Torku Şekerspor'dan sporcumuz Ali İhsan Eğin, finiş çizgisini ilk gecen isim olmayı başardı ve şampiyon oldu. Konyalı gençlerden oluşturduğunuz takımımız bu sene büyükler kategorisi yarışlarında boy gösterecekler ve aldıkları sonuçlarla da Türk bisikletinin geleceği için umut vadettiğini göstermiş oldular.
Umut - 12.10.2021
TBMM Başkanı Şentop: "Kendi topraklarımızda ve mavi vatanda petrol ve doğal gaz aramalarına öncelik veriyoruz"
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) 21. Olağan Genel Kurulu'nun açılışında konuşma yaptı. Şentop konuşmasında, "Kendi topraklarımızda ve mavi vatanda petrol ve doğal gaz aramalarına öncelik veriyoruz. Türkiye'nin bu çabaları özellikle ülkemizin güçlenmesini ve gelişmesini istemeyen çevrelerde rahatsızlık uyandırsa da bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz. Akaryakıt istasyonlarındaki hizmet birçok gelişmiş ülkeden daha ileride ve daha ucuz. Türkiye, yeni dünyada da söz ve iddia sahibi olacaktır. Mazlum ülkelerin umut ışığı olarak gördüğü bir Türkiye var" ifadelerini kullandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Umut Haberleri | Umut Haber - Haberler - Sayfa 4 - Umut haberleri, son dakika umut haber ve gelişmeleri burada. BAŞKAN ORHAN'DAN TARIM VE HAYVANCILIK LİSESİ TEŞEKKÜRÜ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 17:33:10. #1.14#

title