Umre Haberleri

Umre haber, Umre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umre - 7.7.2020
Diyanetten 2020 yılı hac erteleme ve ücret iadelerine ilişkin açıklama Açıklaması
Kararın ardından bu yıl hac ibadetini yapmak için kayıt yaptıranların durumunun Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca görüşülüp karara bağlandığı bildirilen açıklamada, buna göre 2020'de kesin kayıt hakkı elde edip Diyanet İşleri Başkanlığı veya Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne (TÜRSAB) bağlı acenteler tarafından alınan kayıtların 2021 yılına devredildiği belirtildi.
Umre - 7.7.2020
Son dakika haber... Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 'hac' açıklaması
Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle Sudi Arabistan'ın, 2020 yılında hac ibadetinin sadece ülke içinde yaşayan ve değişik milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanlarla eda edileceği, yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyeceği yönündeki kararı anımsatıldı. Alınan bu karardan sonra 2020 yılında hac ibadetini yapmak için kayıtlarını yaptıran hacı adaylarının durumunun Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu'nca görüşülüp karara bağlandığı belirtilerek, "2020 yılında kesin kayıt hakkı elde edip, kayıt yaptıran hacı adaylarının, Diyanet İşleri Başkanlığı veya TÜRSAB'a bağlı acenteler organizasyonunca alınan kayıtları 2021 yılına devredildi.
Umre - 7.7.2020
Diyanet'ten 2020 yılı hac erteleme ve ücret iadeleri ile ilgili açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac ibadetine ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Covid-19 salgını nedeniyle Suudi Arabistan'ın almış olduğu karara göre 2020 yılında hac ibadeti sadece ülke içinde yaşayan ve değişik milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanlarla eda edilecek ve yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyecektir. Alınan bu karardan sonra 2020 yılında hac ibadetini yapmak için kayıtlarını yaptıran hacı adaylarının durumu Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca görüşülüp karara bağlandı.
Umre - 7.7.2020
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 'hac' açıklaması
Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle Sudi Arabistan'ın, 2020 yılında hac ibadetinin sadece ülke içinde yaşayan ve değişik milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanlarla eda edileceği, yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyeceği yönündeki kararı anımsatıldı. Alınan bu karardan sonra 2020 yılında hac ibadetini yapmak için kayıtlarını yaptıran hacı adaylarının durumunun Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu'nca görüşülüp karara bağlandığı belirtilerek, "2020 yılında kesin kayıt hakkı elde edip, kayıt yaptıran hacı adaylarının, Diyanet İşleri Başkanlığı veya TÜRSAB'a bağlı acenteler organizasyonunca alınan kayıtları 2021 yılına devredildi.
Umre - 6.7.2020
Son Dakika: Suudi Arabistan hac ibadeti için Kovid-19 kapsamındaki kuralları duyurdu
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı geçen ay, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurmuştu.
Umre - 23.6.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Suudi Arabistan'ın Kovid-19 nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurduğu hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu çerçevede, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda, 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek, hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecektir.
Umre - 23.6.2020
Diyanetten 2020 haccıyla ilgili açıklama Açıklaması
"Hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecek" Suudi Arabistan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurduğu hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu çerçevede, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda, 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek, hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecektir.
Umre - 23.6.2020
Diyanet: Hacı adaylarının kura hakları devredilecek, ücretleri iade edilecek
Başkanlığın, gelişmeleri başından beri yakından takip ettiği, bu çerçevede başta Suudi Arabistan olmak üzere İslam ülkeleri ile istişarelerde bulunduğu kaydedilirken, şartların olumlu yönde düzelme ihtimali dikkate alınarak acele bir karar verilmediğine dikkat çekildi. Kovid-19 salgın tehlikesinin hala devam etmesi nedeniyle Suudi Arabistan'ın dün hac ibadetiyle ilgili yaptığı açıklama hatırlatılırken, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu'nun verdiği karar ile ilgili şu ifadelere yer verildi: "Kovid-19 salgın tehlikesinin hala devam etmesi nedeniyle Suudi Arabistan dün yaptığı açıklamayla, 2020 yılı hac ibadetini sadece Suudi Arabistan sınırları içinde yaşayan ve farklı milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanla, sosyal mesafe ve salgından korunma yöntemleri dikkate alınarak yapılacağını, yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyeceğini duyurmuştur.
Umre - 23.6.2020
Diyanet İşleri Başkanlığından 2020 yılı hac ibadetiyle ilgili açıklama
"2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek" Diyanet İşleri Başkanlığının gelişmeleri başından beri yakından takip edip, bu çerçevede başta Suudi Arabistan olmak üzere İslam ülkeleri ile istişarelerde bulunduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Başkanlığımız, şartların olumlu yönde düzelme ihtimalini dikkate alarak acele bir karar vermemiştir. Covid-19 salgın tehlikesinin hala devam etmesi nedeniyle Suudi Arabistan dün yaptığı açıklamayla, 2020 yılı hac ibadetini sadece Suudi Arabistan sınırları içinde yaşayan ve farklı milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanla, sosyal mesafe ve salgından korunma yöntemleri dikkate alınarak yapılacağını, yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyeceğini duyurmuştur. Bu çerçevede Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda; 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek, hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecektir.
Umre - 23.6.2020
Suudi Arabistan, yalnızca ülke içindekilerin katılabileceği haccın kurallarını açıkladı
Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Tevfik er-Rabia ile Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten Kovid-19 nedeniyle bu yıl yapılacak hac ibadetinin şartlarına ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.
Umre - 23.6.2020
AA, salgının "sessizliğine" tanıklık ettiği fotoğrafları "Karantina" albümünde topladı
Suudi Arabistan'da milyonlarca Müslümanın hac ve umre için gittiği Mekke ve Medine'de de büyük bir sessizliğin yaşandığına işaret edilen metinde, Mekke'de Kabe-i Şerif'in, Medine'de Ravza-i Mutahhara'nın salgın nedeniyle ibadete kapatıldığı, uzun yıllardır iç savaşın sürdüğü Yemen ve Suriye'de virüsün yayılımının iç savaş mağduru sivilleri etkileyecek düzeyde olmadığı yönündeki açıklamalar umutlu bir tablo olarak değerlendirildi.
Umre - 22.6.2020
Son dakika haberleri | Erbaş: Hacca hak kazananların kura hakkı korunacak
Bir son dakika haberine göre DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan'ın bu yıl yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurması üzerine, 2020 yılında kura sonucu hacca gitmeye hak kazanan vatandaşların kura haklarının korunacağını belirtti.
Umre - 22.6.2020
Suudi Arabistan yurt dışından gelen hacı adaylarını kabul etmeyecek
Suudi Arabistan, korona virüs salgını nedeniyle askıya aldığı hac ve umre ziyaretleri için kararını verdi.
Umre - 22.6.2020
Suudi Arabistan, bu yıl yurt dışından hacı adayı kabul etmeyecek
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 180'den fazla ülkeye yayılan Kovid-19 vaka sayısının 7 milyonu aştığı ve yarım milyona yakın insanın bu salgından yaşamını yitirdiğine dikkat çekildi.
Umre - 20.6.2020
Suudi Arabistan'da sokağa çıkma yasağı yarın sona eriyor
Birçok ülke korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldığı önlemleri kademeli olarak, kaldırmaya devam ediyor. Suudi Arabistan'da 23 Mart'tan bu yana tam ve kısmi olarak uygulanan sokağa çıkma yasağı yarın tamamen kaldırılıyor. İçişleri Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada yarın saat 06.00'dan itibaren ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı aktarıldı. Bakanlık, tüm ekonomik ve ticari faaliyetlere yeniden izin verileceğini duyururken, maske takmanın zorunluğu olduğunu ifade etti. Bakanlık, umre ziyaretleri, deniz ve kara sınırlarından ülkeye giriş-çıkışlar ile uluslararası uçuşlarda uygulanan kısıtlamaların devam ettiğini açıkladı.
Umre - 20.6.2020
Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 1230'a yükseldi
Umre ve ziyaretler yapılmayacak Tedbirler kapsamında askıya alınan umre ve ziyaretlerin durumunda herhangi bir değişikliğin olmadığı belirtilen açıklamada, sağlık verileri ışığında periyodik olarak da bu durumun gözden geçirildiği aktarıldı.
Umre - 19.6.2020
Diyanet: Hac ibadeti yapılamazsa hacı adaylarının haklarını 2021'e öteleyeceğiz
DİYANET İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Suudi Arabistan'ın Kovid-19 salgını nedeniyle hac ibadetinin yapılmaması yönünde karar alması durumunda, hacı adaylarının kura hakkının korunacağını açıkladı.
Umre - 16.6.2020
Hayatı normale döndürmek için "bağışıklık pasaportu" çalışmaları hızlanıyor
Köse, çok sayıda insanın bir araya geldiği yerlerin bulaşıcı hastalıklar için yüksek risk taşıdığını belirterek, "Örneğin Mekke ve Medine'ye hac veya umre için giden insanların, kendi ülkelerden farklı hastalıkları oraya götürme ve başka insanlara bulaştırma ihtimali vardı.
Umre - 16.6.2020
Kutsal topraklarda ?2020 yılı için ? temsili hac? planlanıyor
Tüm İslam coğrafyası hac ibadeti için Suudi Arabistan'dan gelecek haberi bekliyor. Geçtiğimiz hafta Ürdün'den hac yapılacağı yönünde açıklamalara ilişkin Riyad yönetiminden bir değerlendirme gelmedi.  Avrupa'nın en büyük Hac ve Umre kotasına sahip şirketinin (IGMG) Hac ve Umre ve Seyahat İşleri Müdürü Tahir Köksoy, 'bu yıl hac yapılacak mı" sorusunu Demirören Haber Ajansı'na yanıtladı.
Umre - 16.6.2020
Kutsal topraklarda "2020 yılı için ' temsili hac' planlanıyor
Tüm İslam coğrafyası hac ibadeti için Suudi Arabistan'dan gelecek haberi bekliyor. Geçtiğimiz hafta Ürdün'den hac yapılacağı yönünde açıklamalara ilişkin Riyad yönetiminden bir değerlendirme gelmedi.  Avrupa'nın en büyük Hac ve Umre kotasına sahip şirketinin (IGMG) Hac ve Umre ve Seyahat İşleri Müdürü Tahir Köksoy, 'bu yıl hac yapılacak mı?' sorusunu Demirören Haber Ajansı'na yanıtladı.
Umre - 12.6.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Diyanet, 2020 hac organizasyonu için Suudi Arabistan'ın kararını bekliyor Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Suudi Arabistan'ın Kovid-19 salgını nedeniyle bu yılki hac ziyaretine "yüzde 20 kontenjan sınırlaması" getirdiğine ilişkin basında yer alan iddialara yönelik AA muhabirine açıklamada bulundu.
Umre - 8.6.2020
Suudi Arabistan, hac kontenjanlarına yüzde 20 sınırlama getirmeyi planlıyor
Suudi Arabistan'da korona virüs vaka sayısının 100 bini aşmasının ardından yetkililer çeşitli önlemler almayı düşündüklerini açıkladı. Yetkililer, hac ziyaretlerinde her ülkeye verilen kotanın sadece yüzde 20'sine izin vermeyi planladıklarını dile getirdi. Suudi Arabistan, salgın nedeniyle Mart ayından bu yana hac ve umre ziyaretlerini askıya almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Umre Haberleri | Umre Haber - Haberler - Sayfa 2 - Umre haberleri, son dakika umre haber ve gelişmeleri burada. Hacı adayları, Kovid-19 önlemleri gölgesinde ilk tavaflarını yapıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 08:10:35. #1.14#
title