Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında umre ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi.

Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Yarışmanın, 7'den 77'ye herkesin kitap okuma yarışması ile lise ve ortaokul öğrencileri için şiir ve mektup yarışması yapıldığını belirten AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, "Kitap okuma yarışması M. Fehtullah Gülen'in Sonsuz Nur-2 ve İrşad Ekseni isimli kitaplarından yapıldı. 550 kişinin katılımıyla yapılan sınavda dereceye girenlere umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, tablet, bisiklet, MP 5 çalar gibi çeşitli hediyeler, salı günü akşam saat 20.30'da Akyazı Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde verilecektir."diye konuştu.

AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, "'Akyazı O'nu Okuyor' kitap okuma yarışmasına, mesele O'nunla (sas) ilgili olunca teveccüh böyle yüksek oldu." dedi.

Sınava katılanların alacakları en güzel hediyenin, Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatını öğrenmek olduğunu vurgulayan AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, "Biz Hz. Peygamber'e (sas) çağımızda her dönemden daha fazla muhtacız. O'nu (sas) insanlara yeterince tanıtmış, sevdirmiş olsaydık çok daha yaşanılabilir bir dünyamız olacaktı. İnsanların ihtiyaç duyduğu cevapların, içinden çıkamadığı buhranların çıkış yollarının Peygamberimizde olduğunu gösteremedik. İnsanları tanımanın yolu onlarla hemdem olmaktan geçtiği bilindiğinden, peygamber ikliminin oluşturulmasına faydalı olacağını düşündüğümüz için 'En Sevgiliye Kitap Okuma, En Sevgiliye Şiir ve Mektup Yarışması'yla Peygamberimiz'i (sas) ne kadar çok sevdiklerini gösterdiler." ifadesinin kullandı.

Sınava katılan öğrencilerden Çetin Yılmaz ise duygularını şöyle dile getirdi: "Çok güzel hazırlandım. Efendimiz'in (sas) hayatını öğrendim. İnsan öğrenince hayata bakışı değişiyor."