Umre Hediyeli Kitap Okuma Yarışması

Umre Hediyeli Kitap Okuma Yarışması

Zonguldak Alaplı Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından, umre ziyaret ödüllü kitap okuma yarışması düzenleneceği bildirildi.

Umre Hediyeli Kitap Okuma Yarışması

Yarışma komisyonu başkanı Rahmi Kara, yaptığı açıklamada, Alaplı Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları' adı altında ortak bir yarışma düzenlediklerini söyledi.

Yarışmada, Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali kitabından sorular yöneltileceğini ifade eden Kara "Geleneksel hale getirmeyi planladıkları ödüllü kitap okuma yarışmasının ilkini, Diyanet İşleri Başkanlığı da yapan merhum Ömer Nasuhi Bilmen'in 'Büyük İslam İlmihali' eserinden yapacağız. İlmihal yarışmasındaki ana hedefimiz, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde dinimizin temel bilgilerini hurafelerden uzak olarak okuyan, düşünen, inanç, ibadet ve ahlakını bilen ve öğrendikleriyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına katkıda bulunmaktır. Yarışma Milli Eğitim Bakanlığı'nın onaylı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da destekleriyle Türkiye genelinde 60 ilde gençlik kulüpleriyle birlikte organize edilecek. 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride yapılacak olan ve herkesin katılabileceği yarışma sonunda, sponsor firmaların desteğiyle hem Türkiye geneli hem de il bazında dereceye giren birincilere umre ziyareti, ikincilere dizüstü bilgisayar, üçüncülere diz üstü bilgisayar, dördüncülere tablet bilgisayar, beşincilere ise dijital fotoğraf makinesi ayrıca 50 kişiye çeşitli sürpriz hediye ödülleri verilecek. Yarışmaya son başvurunun 12 Nisan 2013'e kadar www.ufkayolculuk.com internet sitesinden de yapıla bilebilecek"