Ümraniye'deki okul kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı
Haberler » Güncel » Ümraniye'deki okul kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı - Haber

Ümraniye'deki okul kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı

Ümraniye Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçedeki okulların kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı.

Ümraniye'deki okul kantinlerinde

Belediyesi ve Ruhsat Denetim müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçedeki okulların kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı.

Ankara ve 'da iki çocuğun "şırıngalı çikolata"dan hayatını kaybetmesi üzerine, Ümraniye Belediyesi ekipleri okul kantinlerini denetledi.

Ekipler uygulamada gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerini kontrol edip, ruhsat denetimi yaptı. Denetimde, "şırıngalı çikolata"ya rastlanılmazken, satılan ürünler arasında son kullanım tarihi geçmiş ürünlere de rastlanılmadı.

Denetimlere ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ümraniye Belediyesi Zabıta Memuru Gülali Sürgün, "Elimizde örnek olarak bir adet 'şırınga çikolata' var. Çocuklar bilmediği için kapağını yutuyorlar. Bundan dolayı iki çocuk zarar gördü. Bu nedenle okul kantinlerini denetliyoruz. Bulduğumuz zaman yasal işlem yaparak, gerekli mercilere bildireceğiz. Okullar civarındaki büfe ve bakkallarda da denetimlerimiz sürecek." diye konuştu.

Öte yandan denetimler sırasında okulda bulunan öğrenci velileri de uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, sağlıksız ürünlerin kantinlerde satışının yasaklanmasını istedi.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Ümraniye'deki okul kantinlerinde "şırınga çikolata" denetimi yapıldı

Manşet

Haberler