Ümraniye'de Trafik Kazası: 3 Yaralı

Ümraniye'de Trafik Kazası: 3 Yaralı

-ümraniye'de 4 aracın karıştığı kazada can pazarı yaşandı.

Ümraniye'de Trafik Kazası: 3 Yaralı

-ümraniye'de 4 aracın karıştığı kazada can pazarı yaşandı. Hurdaya dönen araçlar içinde sıkışan yaralılar itfaiye ekiplerinin 1 saat süren çalışmasıyla kurtarıldı. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan yol araçların çekilmesinden sonra tekrar ulaşıma açıldı.

Ümraniye İnkilap Mahallesi Küçüksu Caddesi'nde saat 18.00 sıralarında meydana kaza, iddiaya göre şöyle gelişti:

Görkem Doğan'ın (30) kullandığı 06 GD 9845 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Fevzi Özyurt'un kullandığı 34 HF 9767 plakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazaya Ümraniye yönünde ilerleyen 2 otomobil de karışınca ortalık savaş alanına döndü.

YARALILAR OTOMOBİLLERDE SIKIŞTI

Sürücü Görkem Doğan, yanındaki arkadaşı Musa Şimşek (39) ve diğer sürücüsü Fevzi Özyurt hurdaya dönen otomobillerde sıkıştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Polis ekipleri olası yeni kazaları önlemek için çevrede güvenlik önlemi alırken, kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçlarda sıkışan yaralıları kurtarmak için çalışma başlattı. Sağlık ekipleri de yaralılara serum takarak ilk müdahaleyi sıkıştıkları yerlerde yaptı. İlk olarak sürücü Görkem Doğan ve arkadaşı Musa Şimşek otomobilden çıkarılarak ambulansla bindirildi. Diğer otomobilde sıkışan sürücü Fevzi Özyurt ise itfaiyenin 1 saat süren çalışması sonucu araçtan çıkarılabildi. Yaralılar ambulanslarla götürülükleri Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Kaza yerine gelen bazı yaralı yakınları gözyaşlarını tutamadı. Yaralı yakınlarını çevredeki vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. 34 FG 5239 plakalı otomobilin sürücüsü Muzaffer Dora ve 34 FG 1717 plakalı otomobilin sürücüsü kazayı yara almadan atlattı. Muzaffer Dora kazayla ilgli, "10 metre ileride önümüzdeki araçlar bir anda havalandı. Ben de yavaşladım ama az bir şey çarptım" diye konuştu. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan yol araçların çekilmesiyle tekrar ulaşıma açılırken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. - İstanbul / Ümraniye