Ümraniye'de Olaylı Yıkım

Ümraniye'de Olaylı Yıkım

Ümraniye'de Seçim Öncesi Yapılan Kaçak Binaların Yıkımına Bugün de Devam Edildi. Kaçak Katların ve Binaların Yıkımı Sırasında Bina Sahipleri ile Polis Arasında Arbede Yaşandı. Bazı Vatandaşlar Yıkımı Gerçekleştiren İş Makinalarına ve Operatörlere Saldırdı. Polis Bu Kişileri Gözaltına Aldı.

Ümraniye'de Olaylı Yıkım
12.05.2009 07:44 | Son Güncelleme: 12.05.2009 07:44

Ümraniye'de seçim öncesi yapılan kaçak binaların yıkımına bugün de devam edildi. Kaçak katların ve binaların yıkımı sırasında bina sahipleri ile polis arasında arbede yaşandı. Bazı vatandaşlar yıkımı gerçekleştiren iş makinalarına ve operatörlere saldırdı. Polis bu kişileri gözaltına aldı.

Sabahın erken saatlerinde 500 çevik kuvvet polisi eşliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi yıkım ekipleri Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi'ne girdi. Polis, önceden hazırlanan haritaların yardımıyla yıkılması gereken kat ve binaların çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Alınan önlemlerin ardından yıkıma başlandı. İş makinalarının yıkımı gerçekleştirmeye başlamasıyla vatandaşların tepkileri de arttı. Yüksek miktarda paralar harcayarak yaptırdıkları katların ve binaların yıkılmasını önlemeye çalışan vatandaşlarla polis arasında arbede yaşandı. Bazı kadınların baygınlık geçirdiği görüldü. Polis, yıkımı gerçekleştiren iş makinaları ve operatörlere saldırmaya çalışan kişileri gözaltına aldı. Yaklaşık 50 adrese yapılması planlanan yıkımla ilgili çalışmalar sürüyor. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title