Ümraniye'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahalesi

Ümraniye'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahalesi

Ümraniye'de F Tipi Cezaevleri'ni Protesto Etmek İçin İzinsiz Basın Açıklaması Yapmak İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede Yaşandı. Grubun Dağıldıktan Sonra Taş ve Molotof Kokteyli ile Saldırıya Geçmesi Üzerine Polis de Göstericilere Göz Yaşartıcı Gazla Müdahale Etti.

Ümraniye'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahalesi

Ümraniye'de F Tipi Cezaevleri'ni protesto etmek için izinsiz basın açıklaması yapmak isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı. Grubun dağıldıktan sonra taş ve molotof kokteyli ile saldırıya geçmesi üzerine polis de göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi 3001 Caddesi üzerinde biraraya gelen yaklaşık 50 kişilik grup, izinsiz basın açıklaması yapmak istedi. Polisin izin vermemesi üzerine ara sokaklara dağılan grup, bir müddet sonra ara sokaklardan çıkıp polise taş ve molotof kokteyli attı. Bunun üzerine harekete geçen polis, gruba göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti. Çıkan olaylarda göstericiler ara sokaklar arasında izlerini kaybettirirken, polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Çıkan olayları görüntülemek isteyen bazı basın mensuplarının, sıkılan göz yaşartıcı gazdan etkilendikleri görüldü.

(UÖ-AS-OK-Y)