Ümraniye'de Cinayet
Haberler » Güncel » Haber

Ümraniye'de Cinayet

Ümraniye'de Cadde Ortasında İşlenen Cinayeti Bir Marketin Güvenlik Kamerası Görüntüledi. 6 Kişi Oldukları Belirlenen Kişiler, Taciz İddiası ile Bir Gün Önce Karakolluk Oldukları Bir Kişiyi, Karakola Verdiği İfade Sonrasında Bir Park İçinde Sıkıştırdı. Şahıslardan Biri Belinden Çıkardığı Tabanca ile Herkesin Gözü Önünde Ali Erden İsimli Kişiyi Kafasına Sıktığı Tek Kurşun ile Öldürdü.

Ümraniye'de Cinayet

Ümraniye'de cadde ortasında işlenen cinayeti bir marketin güvenlik kamerası görüntüledi. 6 kişi oldukları belirlenen kişiler, taciz iddiası ile bir gün önce karakolluk oldukları bir kişiyi, karakola verdiği ifade sonrasında bir park içinde sıkıştırdı. Şahıslardan biri belinden çıkardığı tabanca ile herkesin gözü önünde Ali Erden isimli kişiyi kafasına sıktığı tek kurşun ile öldürdü.

Olay önceki gün 14.30 sıralarında Ümraniye Sütçü İmam Caddesi üzerinde bulunan bir parkta meydana geldi. İddialara göre Ali Erden (37), olay tarihinden bir gün önce Burhan Seyhan isimli vatandaşın İstiklal Mahallesi, Birlik Caddesi üzerindeki evine, eşi Deniz Seyhan'ın yalnız olduğu sırada zorla girmeye çalıştı. Bu sırada eve gelen Burhan Seyhan ile Ali Erden kavga etmeye başladı. Kavga olayını haber alan polis ekipleri olay yerine gelerek Erden ile Seyhan'ı ifadelerine başvurmak üzere karakola götürdü.

Geceyi karakolda geçiren Erden ile Seyhan, alınan ifadelerinin ardından 09 Mayıs 2007 sabahı karakoldan ayrıldı.

Meydana gelen bu olayı haber alan Burhan Seyhan'ın yakınları Hasan Seyhan, Nihat Seyhan, Yaşar Seyhan, Ramazan Seyhan, Adem Seyhan ve Celal Seyhan, karakol çıkışında bir süre Ali Erden'i takip etti. Daha sonra Burhan Seyhan'ın yakınları, Ali Erden' i Sütçü İmam Caddesi

üzerinde bulunan bir parkta sıkıştırdı. Üç kişi oldukları belirtilen Seyhan ailesi mensupları, Erden'i önce zorla bir kenara çekmeye çalıştı. Bir süre direnen Erden'i yere yatıran şahıslardan Celal Seyhan, elinde bulunan tabanca ile etrafında bulunan kalabalığa aldırmadan Erden'i başından vurdu.

Sanıklar daha sonra hızla olay yerinden yaya olarak kaçtı. Olayı gören vatandaşlar büyük panik yaşarken, cinayet, bir marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Ümraniye Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri , Burhan Seyhan ve yakını olan diğer 6 kişiyi de cinayetten hemen sonra yakalamayı başardı. Sanıklar ifadeleri alınmak üzere Ümraniye Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü.

Alınan bilgilere göre Ali Erden' in kavga sonrası karakoldaki ifadesinde, evine zorla girmeye çalıştığı iddia edilen Deniz Seyhan'ı tanımadığını belirtti. Erden, Seyhan'ın çocuğunun evine gitmesine yardımcı olduğunu, çocuğu eve teslim ettiği sırada Burhan Seyhan'ın geldiğini ve kendisine saldırdığını aktardığı öğrenildi. Polis ekipleri, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

(UÖ-KK-KK-Y)