Ümraniye Belediyesi'nde "Temiz Çevre" Yürüyüşü
Haberler » Güncel » Haber

Ümraniye Belediyesi'nde "Temiz Çevre" Yürüyüşü

Ümraniye Belediyesi'nin Düzenlediği 'Temiz Çevre Yürüyüşü'ne Katılan 2 Binden Fazla Öğrenci, Temiz Çevre Çağrısı Yaptı. 'Bu Dünya Bizim, Kirletmeyelim' Sloganları Atan Kalabalık Tantavi Parkı'na Kadar Yürüdü. Başkan Can 'Çevre Kirliliği Bizi Felakete Götürür' Dedi.

Ümraniye Belediyesi'nde

Ümraniye Belediyesi'nin düzenlediği 'Temiz Çevre Yürüyüşü'ne katılan 2 binden fazla öğrenci, temiz çevre çağrısı yaptı. 'Bu dünya bizim, kirletmeyelim' sloganları atan kalabalık Tantavi Parkı'na kadar yürüdü. Başkan Can 'Çevre kirliliği bizi felakete götürür' dedi.

Ümraniye Belediyesi, Dünya Çevre Günü nedeniyle bir yürüyüş düzenledi. Temiz Çevre Yürüyüşü adı verilen etkinliğe Ümraniye İlçe Kaymakamı M.Ali Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Enver Kamış, okul yöneticileri, öğretmenler ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 2 binden fazla kişi katıldı. Temiz Çevre Yürüyüşü, Ümraniye Kaymakamlığı bahçesinde başladı. Kalabalık Alemdağ Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Yoğun katılımın olduğu yürüyüşe çevreden izleyen vatandaşlar da slogan ve alkışlarıyla destek verdiler. Ellerinde taşıdıkları pankartlar ve giydikleri özel kıyafetlerle renkli görüntüler oluşturan yürüyüşçüler 'Çevreniz de Eviniz Gibi Olsun', 'Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamak Hepimizin Hakkı', 'Nasıl Görmek İstiyorsan Öyle Bırak' dövizleri taşıdılar.

Tantavi Parkı'nda toplanan çevreci kalabalığa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak doğaya sahip çıktıklarını söyledi. Çevre temizliği konusunda çok hassas olduklarının altını çizen Başkan Hasan Can, belediyenin bu alanda gerçekleştirdiği çeşitli hizmetlerden örnekler verdi. Başkan Can "Bugün dünyanın en önemli sorunlarından birisi çevre kirliliği sorunudur. İklim değişikliklerinin olumsuz sonuçları nedeniyle bugün dünyamız büyük tehdit altındadır. Çevreye karşı duyarsız davranmanın devam etmesi halinde dünyayı büyük felaketler bekliyor olacak. Bu konuda herkes gerekli duyarlılığı gösterip atması gereken adımları atmalıdır. Bugün sevinçle görüyorum ki, çocuklar bu konuda çok duyarlı. Daha temiz bir çevre için burada bir araya geldiler. Onların çevreye sahip çıkmaları bizi çok mutlu ediyor. Ümraniye Belediyesi olarak bugüne kadar çevreye hep sahip çıktık. 'En temiz ilçe' unvanına sahip bir ilçe olarak, bu hassasiyetimizi sürdüreceğiz" dedi.

(FA-ÖFA-ÖK-Y)