Ulusoy: "Yeni Bir Diplomasi Zaferi"

Ulusoy: "Yeni Bir Diplomasi Zaferi"

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 2009 Yılında UEFA Kupası Final Maçının Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na Verilmesinin, Federasyonun Uluslararası Platformda Yeni Bir Diplomasi Zaferi Olduğunu Bildirdi.

Ulusoy:

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 2009 yılında UEFA Kupası final maçının Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na verilmesinin, federasyonun uluslararası platformda yeni bir diplomasi zaferi olduğunu bildirdi.

Ulusoy, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin futbolda çok yönlü ve büyük hedefleri kovaladığını belirterek, ''İsviçre maçı sonrasında ortaya çıkan durumun ardından FIFA nezdinde elde ettiğimiz başarıdan sonra bu, uluslararası platformdaki ikinci büyük futbol diplomasisi zaferimiz. Futbol Federasyonu bu finalin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanabilmesi için çok kapsamlı ve gerçekten takdir edilmesi gereken bir dosya hazırladı. UEFA İcra Kurulu'nun gösterdiği ilgi ve duyduğu güvene teşekkür borçluyuz'' dedi.

Göreve geldiklerinden bugüne kadar hemen her alanda son derece uyumlu bir işbirliği içinde oldukları UEFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik'e özellikle teşekkür eden Ulusoy, şunları kaydetti:

''Tabii ki Fenerbahçe Kulübüne şu ana kadar göstermiş olduğu işbirliği ve duyarlılık nedeniyle teşekkür etmek isterim. Ülkemize son derece modern ve bugün UEFA tarafından finalle ödüllendirilen bir stadı kazandırdılar. Fenerbahçe'yle olan bu olumlu ve uyumlu işbirliğini final aşamasına dek sürdüreceğimize güvenim tam.''

Kaynak: AA