Ulusoy: "Oynanan Futbolun Kalitesi Daha da Artacak"

Ulusoy: "Oynanan Futbolun Kalitesi Daha da Artacak"

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu 3. Maçında Çarşamba Günü Moldova ile Oynayacağı Maç İçin Almanya'nın Frankfurt Kentine Geldi.

Ulusoy:

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu 3. maçında çarşamba günü Moldova ile oynayacağı maç için Almanya'nın Frankfurt kentine geldi.

Milli takımla beraber Frankfurt'a gelen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na katılacağına inandığını belirterek, ''Oynanan futbolun kalitesi daha da artacak. Teknik ekip ve futbolcularımıza inancım tam. İnşallah her şey planladığımız gibi olur'' dedi.

Bir gazetecinin ''Milli takımın performans düşüklüğü ligin kalitesinden mi kaynaklanıyor?'' şeklindeki soruya Ulusoy, ''Milli takımın performansı istenen düzeyde olmayabilir. Sakat ve cezalı futbolcularımız var. Henüz istenen performansı gösteremeyen futbolcular var. Bunlar istenen seviyeye geldiğinde oynanan futbolun kalitesi de artacak. Macaristan maçında kötü futbol oynamış olabiliriz ama iyiye yakındık. Önemli olan 3 puandı ve iki maçta 6 puan topladık. Hedefimiz şimdi Moldova'yı yenip 9 puanla ülkemize dönmek'' yanıtını verdi.

Ulusoy, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın milli maçlara gelmesinin spekülasyonlara yol açmaması gerektiğini vurgulayarak, ''Sayın Canaydın, Kulüpler Birliği Başkanı olarak davetlimizdir. Kendisi de bizi kırmadı ve maça geldi. Kendisine teşekkür ederim'' dedi.

Öte yandan, Frankfurt Havalimanı'nda yaklaşık 30 gurbetçi taraftarın karşıladığı milli takım kafilesi, kamp yapacağı Kempinski Oteli'ne gitti.

Milli takım, bu akşam TSİ 18.30'da yapacağı antrenmanla Moldova maçının hazırlıklarını sürdürecek.

Kaynak: AA