Uluslararası Turizm Borsası Fuarı

Uluslararası Turizm Borsası Fuarı

Uluslararası Turizm Borsası'nda (Itb) Yer Alan Öger Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Milletvekili Vural Öger, 2008 Yılında Turizm Sezonundan Olumlu Beklentiler İçinde Olduğunu Söyledi.

Uluslararası Turizm Borsası Fuarı

Uluslararası Turizm Borsası'nda (ITB) yer alan Öger Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Milletvekili Vural Öger, 2008 yılında turizm sezonundan olumlu beklentiler içinde olduğunu söyledi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen ITB'de standı bulunan Öger Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı Öger, 2008 yılı turizm sezonundan beklentileri anlattı. 2007 yılının bir önceki yıla nazaran daha iyi geçtiğini ifade eden Öger, "2007 senesi, çok kötü olan 2006 senesinden daha iyiydi. İyi bir netice ile kapattık. Yüzde 11-12 artış oldu. Bu sene daha iyi görünüyor. Bütün turizmciler 2005 senesinin neticesine ulaşmak istiyor. Çünkü son 10 sene içerisinde en iyi 2005'ti. Somut olarak, Öger Tur bu sene yine yüzde 12 artış bekliyor. Fuara gelen insanlar daha çok Berlinli. Bizim için Berlin, Almanya'nın 10 şehrinden bir tanesi. Buraya gelen insan sayısı ile turist sayısı hakkında fikir yürütmek zor. Bu fuarları, ziyaretçi sayısına göre değerlendirmiyorum. Daha çok turizmciler olarak bir araya geliyoruz" dedi.

Öte yandan, TSK'nın Kuzey Irak operasyonunu sona erdirmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Öger, bunun Avrupa Birliği'ne de (AB) yansımasının da iyi olduğunu söyledi. Öger, "Askerin Kuzey Irak'tan çıkması AB'ye çok iyi yansıdı. İlk defa operasyonun meşru olduğu konusunda mutabakat vardı. Operasyon Avrupa Parlamentosu'nda (AP) AB'nin onayını da aldı. Herkesin korkusu, Kuzey Irak'taki dengenin bozulmasıydı. Orgeneralimizin dediği gibi, çekilmeyi, 'sinekten yağ çeker gibi' gerçekleştirdik. Çabuk çıkmamızdan bazılarının bozulduğunu duyuyorum. Buna anlam veremiyorum. Başarılı bir operasyondu. Türkiye ne yapacağını gösterdi" diye konuştu.

(SE-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA