Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu

Trabzon Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 28. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu.

Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu

Trabzon Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 28. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu.

Türkiye, Bulgaristan, Gürcistan, Moldova ve Almanya'dan olmak üzere toplam 221 sporcunun katıldığı yarışmada, erkeklerde 1.06.10'luk derecesiyle Fenerbahçe Spor Kulübü adına yarışan Moldovalı atlet Yaroslav Mushinski, bayanlarda ise 1.16.46'lık derecesiyle Üsküdar Belediyespor'dan Türkan Erişmiş birinci oldu.

Ganita mevkisinden başlayan ve yağmur altında koşulan 21 bin 100 metrelik yarı maratonda, erkeklerde 1.06.10'luk derecesiyle Fenerbahçe Spor Kulübü adına yarışan Moldovalı atlet Yaroslav Mushinski birinci oldu. İkinciliği ise 1.06.21'lik derecesi ile yine Fenerbahçe Spor Kulübü'nden Bekir Karayel alırken, üçüncülüğü Kocaeli Kağıtspor'dan Selahattin Selçuk 1.06.54'lük derecesiyle elde etti.

Bayanlar kategorisinde ise 1.16.46 ile Üsküdar Belediyespor'dan Türkan Erişmiş birinci, aynı kulüpten Bahar Doğan 1.18.44 ile ikinci ve Kasımpaşa Kulübü'nden Ümmü Kiraz da 1.19.18'lik derecesiyle üçüncü oldu.

Organizasyon kapsamında yapılan 5 kilometrelik Halk Koşusu'nda da erkeklerde birinciliği Trabzonspor'dan Umut Çavuşoğlu, ikinciliği Gökhan Kaya, üçüncülüğü ise Hamdi Alkan kazandı. Bayanlarda da İdmanocağı'ndan Merve Karslı birinci, Zehra Köse ikinci, Duygu Yılmaz ise üçüncü oldu.

Yarışmada erkek ve bayanlarda birinciliği elde eden sporculara 3 bin, ikincilere 2 bin, üçüncülere ise bin dolar para ödülü ile çeşitli hediyeler verildi.

-GSGM ATALAY'A PLAKET-

Öte yandan, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a Türk sporu ve Trabzon Yarı Maratonu'na katkılarından dolayı plaket verdi.

Trabzon Yarı Maratonu için yapılan toplantıda konuşan Başkan Canalioğlu, "Sayın Atalay, Türk ve Trabzon sporuna önemli katkılar yaptı. Biz de belediye olarak 'marifet iltifata tabidir' sözünden hareketle kendisine plaket takdim ediyoruz. Genel müdürümüzün bundan sonra da Türk ve Trabzon sporuna önemli katkılar yapacağına inanıyorum." dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da plaket için Başkan Canalioğlu'na teşekkür ederek, hep birlikte Türk sporuna hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.