Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası

Türkiye Kayak Federasyonu Tarafından Düzenlenen Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası, Küçükler Slalom Yarışlarıyla Sona Erdi.

Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası, küçükler slalom yarışlarıyla sona erdi.

Kars'ın Sarıkamış ilçesi Bayraktepe Kayak Merkezi'nde yapılan ve 12 ülkeden 98 sporcunun katıldığı Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası'nda derece girenler belli oldu. Çekişmeli geçen yarışmalarda Bayanlar kategorisinde Bosna Hersek'ten Mojca Rajat birinci, Türkiye'den Duygu Ulusoy ikinci, Tuğba Daşdemir ise üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde de Belçika'dan Jeroen Vandengogart birinci, Yunanistan'dan Davios Tripodakis ikinci, Türkiye'den Hamit Şare ise üçüncülüğü elde etti.

Toprak Hotel'de düzenlenen törende yarışlarda dereceye giren sporculara madalyaı ve kupaları verildi. Dereceye girenlere ödülleri Vali Yardımcısı Doğan Demirdaş, Sarıkamış Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı İlhan Özbilen ve kurum amirleri tarafından takdim edildi. 2 gün süren yarışmalara Türkiye, Özbekistan, Bulgaristan, Kosova, ABD, İran, Gürcistan, Yunanistan, Ermenistan, Bosna Hersek, Belçika ve Gana'dan 98 sporcu katıldı.

(YY-AC-OK-Y)